| smmmmmragee a întrebat:

Salut. La poza de buletin poti sa mergi cu parul prins intr-un high ponytail? Vad pe net ca poti dar nu trebuie lasata coada pe spate... îmi poate zice cineva mai clar? Sau intr-un coc strans eventual, as putea?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, poti. Conteaza fața.

| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca nu poti sa faci poze cu parul ridicat, in coc, infoiat sau peste fata, trebuind adunat sau strans la spate, lasandu-ti fata cat mai libera, ochii perfect vizibili si fara machiaj.

Inca un sfat: invata sa vorbesti romaneste, inainte sa ajungi la Politie, ca te vor da afara politisti, daca te duci cu aere de "high poney" si-ti zic sa ii iei la misto.

| smmmmmragee explică (pentru Violleta2022):

Da nu mi-am luat aerelaughing)voiam sa se inteleaga ce zic

| Violleta2022 a răspuns (pentru smmmmmragee):

Vorbeste romaneste baiete, ca traiesti in Romania si este obligatoriu sa te expirmi in limba romana, mai ales cand mergi la registre oficiale cum este Politie, Primarie, camera de munca, Interviuri de munca samd, macar sa fii capabil a te exprimi in limba natala, ca aere engelzesti nu ai de ce sa folosesti in romanica.

| smmmmmragee explică (pentru Violleta2022):

Va dati seama ca românește o sa vorbesc, am zis high ponytail strict ca sa stiti voi, cei de pe TPU, la ce ma refer. Dar multumesc pentru sfat

| dullcat a răspuns:

Buna.Preferabil ar fi sa porti parul asa cum o faci in majoritatea timpului. Daca parul nu iti acopera fata, e ok oricum.

| Furnicuta000 a răspuns:

O sa fie mai bucurosi cand cineva se duce cu fata descoperita decat cand cineva se duce cu parul pe fata de abia i se vad trasaturile

| ioana748 a răspuns:

Dupa cate stiu eu da, dar poti lua un pieptene la tine si te aranjezi acolo daca iti spune ceva personalul de la buletine.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Dați un telefon la eliberarea de cărți de identitate și aflați tot ce vă interesează.

| Standt a răspuns:

Ce este un high ponytail? Aici userii vorbesc romaneste.
Da, poti merge cu parul strans in coc.

| smmmmmragee explică (pentru Standt):

Voiam sa se inteleaga exact la ce ma refer... google is free

| ioana748 a răspuns (pentru smmmmmragee):

You are righthappy