| alexxa318 a întrebat:

Buna as vrea sa intreb si eu ceva in legatura cu parul ...ma vopsesc blonda de doi si imi intind parul zi de zi nu m-am mai tuns de aroape un an si mia vrescut ff putin ce sa fac sa imi creasca parul vizibil dar fara sa renut la placa si vopsit? astept ras cat mai repede

1 răspuns:
| wann a răspuns:

Buna, tratamentul cu ulei de ricin este compus din : 2 galbenusuri, 2 linguri de ulei de masilne si 2 linguri de ulei de ricin.Se aplica pe parul uscat si se tine minim o jumatate de ora eu cand mi-l fac, il fac seara si il tin pana a doua zi dimineata, iar atunci te speli normal cu sampon si balsam.

Am folosit si eu tratamentul acesta, dar acum am descoperit de cateva luni unul mai eficient, perfect pentru parul blond

Imi fac de doua ori pe saptamana cate o masca din fiole de vitamina A, vitamine E uleioasa, ulei de rapita, ulei de masline si ulei de ricin, amestecate toate in cantitati egale. Aplic masca pe par, pun deasupra o casca de dus si doarm asa, apoi dimineata il spal. Sper ca te-am ajutat! :*