| AnaMaria654 a întrebat:

as vrea sa ma ajutati cu ceva, si sa imi spuneti si mie ce sa practic(nu sport gen handball etc, ci aerobic si chestii de genul la care slabesti) vreau la abdomen sa mai dau putin, foarte putin jos si dupa sa imi fac forma frumoasa la talie si abdomen, nu sa mai slabesc ca sunt destul de slaba, si la picioare nu vreau deloc sa slabesc doar vreau sa le dau o forma frumoasa, sa zic asa, adica sa par si ei mai frumosi, cu o forma frumoasa, gen sa pun cativa muschi, si intrebarea este ce naiba pot sa practic ca sa nu slabesc mult, dar totusi sa dau jos si cateva kg si sa imi dau o forma frumoasa la corp? Multumesc anticipat! :*

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pentru abdomen eu zic ca cel mai ok e pilates. happy Gasesti multe multe exercitii pe Youtube si eu cred c-o sa-ti placa. Mie-mi si da o stare frumoasa dupa ce le practic, sunt minunate.

| CosmiinTezeu a răspuns:

- Stai pe podea cu picioarele perfect întinse (genunchii să nu fie îndoiţi). Apoi te apleci, până atingi vârful degetelor de la picioare cu mâinile. Efectuezi două seturi, a câte 12 repetări.
- Spatele trebuie sa fie cat mai drept in faza de plecare.
Apoi, din pozitia asezat, intinde bratele spre inainte si tine toata talpa pe sol.

Incepe coborarea trunchiului astfel incat sa formezi un unghi de 45 de grade cu solul.

Revino la pozitia initiala.

Sunt recomandate 16 repetari.

Ai doua excerciti usoare care le poti face ori unde si care da rezultate. Bafta

| Superlativ_Frumusete_1985 a răspuns:

Yogilates recomand, plus o crema Fat Girl Slim de la Bliss. eu am cumparat de pe strawberrynet, daca te ajuta Succes!

| HaterShutUp a răspuns:

Cauta pe youtube exercitii cu modelele de la victoria's secret, sunt super fetele.
Cateva link-uri:

-picioare https://www.youtube.com/watch?v=AGYM9Quh9J0

-abdomen https://www.youtube.com/watch?v=AGYM9Quh9J0