| heiii a întrebat:

as vrea sa'mi vopsesc parul roscat(suvite). si am auzit de henna ca ar fi foarte bun in vopsirea parului, ca nu ataca firul de par ci dimpotriva il hraneste. de asemenea am auzit ca are efect foarte bun pe parul inchis la culoare care nu a fost vopsit(cum este cazul meu). as vrea sa stiu de unde pot face rost de henna.pentru par. eu stau in constanta. gasesc la farmacii? m"ar interesa sa fie cat mai natural deoarece am auzit ca henna se amesteca si cu alte substante care pot fi nocive pentru >par ati folosit sau stiti de unde pot cumpara?

Răspuns Câştigător
| Ralucaaaaaaa a răspuns:

Se va deschide. Eu sunt facuta de 2 ani si acum nu ma pot vopsi X_x. cred ca o sa-ti para rau daca te faci. Henna e buna in heneral, e naturala si iti intareste parul. Suvite ar fi o idee buna, dar sa nu-ti faci tot parul

7 răspunsuri:
| Ralucaaaaaaa a răspuns:

Nu e adevarat, nu se duce asa repede. Am henna adusa din Iraq, m-am facut cu ea acum 2-3 si de atunci nu m-am mai putut vopsi decat cu henna.

| Ralucaaaaaaa a răspuns:

Poti gasi si la farmacii, dar mai ales la plafare. Chiar si la coafor te poti face cu henna. (nu pot da mesaje private:*)

| Ralucaaaaaaa a răspuns:

Tie iti va iesi roscat pentru ca nu ai parul asa inchis la culoare. Nu stiu daca sti, dar henna are nevoie de 2 ore sa-si faca efectul. deci depinde si cat stai cu ea in cap, si mai trebuie sa stai si la soare.

| Ralucaaaaaaa a răspuns:

Daca te vopsesti pur si simplu nu se prinde culoarea. Si dureaza pana la 4 ani.

| Amelia123 a răspuns:

Henna e un produs natural.Incearca sa stai cat mai departe de produsele chimice.Deci alege bio! il gasesti in framaci si plafaruri bafta

| venusdoom a răspuns:

Henna se foloseste si la anumite tatuaje. incearca sa ti faci suvite cu nuantator.il gasesti mai ales in auchansi e sub forma de pliculete si dupa 8-10 spalari se duce. ( macar ai garantie ca daca nu ti place cum sta, se duce repedelaughing )