| anonim_4396 a întrebat:

Hello, TPU!
S-a vopsit cineva cu Henna? Am de gand sa ma vopsesc nuanta asta: http://www.esentialcare.ro/......amiu.html, dar nu stiu in primul rand daca ar iesi (am par saten mediu, natural - am avut doar o data, demult, suvite roscate facute cu vopsea permanenta, iar in rest am incercat doar cateva nuantatoare pe el) si daca imi strica sau nu parul. Se duce din culoare repede, trebuie sa ma revopsesc des? Stiu ca toti spun ca Henna este benefica pentru par, dar am auzit si comentarii negative. Imi puteti da niste sfaturi?
FUNDA! :D

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Henna e o vopsea naturala facuta din plante si care nu se scoate decat cu foarfeca.Deci ai grija ce nuanta alegi pentru ca nu mai prinde nicio alta vopsea peste ea dupa aia si nici nu se duce culoarea, e colorare permanenta.