| 10011993 a întrebat:

as vrea sa va urez sarbatori fericite si sa va adresez o intrebare: cu ce culoare as putea sa-mi fac unghiile de revelion avand in vedere faptul ca sunt destul de scurte si mici?sad tinuta de rev e urmatoare: colanti luciosi si negri, bluza lunga si gri cu curea neagra, iar ca accesorii am urmatoarele: margele move si cercei si bratara rozbig grin funda:*

14 răspunsuri:
| TwixulDrept a răspuns:

Pai avand colantii luciosi ti-as recomanda o oja mata nu stralucitoare...sa nu arati ca pomul de craciun. poti o oja neagra sau una mov sau roz big grin, mai gandeste-te la margelele mov su cerceii si bratara roz, mie una nu imi place combinatia ori lasi numai lantul mov si madi adaugi un inel sau o bratara/cercei mov ori lasi cerceii si bratara roz. Eu zic ca s-ar vedea urat asa. Dar cum crezi tu...pana la urma este tinuta ta si trebuie tie sa iti placa! Pupici si distractie placuta de revelion!

| G a răspuns:

Eu nu prea as combina margelele mov cu cerceii si bratara roz. ori toate accesoriile mov, ori toate roz, ori un accesoriu mov/roz si inca unul intr-o culoare care sa se potriveasca. unghiile poti sa ti le faci in culoarea accesoriilor. big grin

| newperson4him a răspuns:

Pai negru, pentru ca deja accesoriile sunt si roz si mov, si mi se pare ca merge cel mai bine.winking
Distractie placuta! >big grin

| Chrristina a răspuns:

Poti sa incerci un model asa:
http://www.google.ro/......tp?/imgres - pietricelele gri se vor asorta cu bluza, iar cele rosii cu accesoriile. Stiu ca este greu de facut dar daca vrei o manichiura perfecta de revelion ar trebui sa o incerci :)
Alta ar mai fi : http://www.google.ro/......tp?/imgres r:2, s:0
Numai ca in loc de albstru si negru poti pune roz si mov ca sa se asorteze cu accesoriile
Sau asa : http://www.google.ro/......tp?/imgres 800&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=458&vpy=399&dur=637&hovh=194&hovw=259&tx=171&ty=113&ei=qBAXTdD_FIKeOuWfkawJ&oei=fBAXTcukHMGk8QP72diDBw&esq=2&page=2&ndsp=24&ved=1t:429, r:14, s:34&biw=1280&bih=839
Este destul de simpla si poti sa dai cu roz in loc de rosu
. In fine, sper ca te-am ajutat! Sarbatori fericite!:*

| aniriiiiii a răspuns:

Mie imi place tare mult culoarea asta...pe unghii va veni mai inchisa decat pare p sticluta http://www.google.ro/......tp?/imgres r:3, s:0&tx=53&ty=74

sau daca tot ai bluza gri te poti face cu asta

http://www.google.ro/......tp?/imgres 3062&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=831&vpy=104&dur=987&hovh=152&hovw=160&tx=108&ty=82&ei=CxAXTa_rC8Xrsgbf96SADQ&oei=9A8XTeTZNoS1tAaF2O3kDA&esq=6&page=6&ndsp=14&ved=1t:429, r:13, s:70&biw=1024&bih=653

Fundita?;;)

App... Distractie placuta de revelion :*:*

| ELLSSA a răspuns:

Distractie placuta la REV... Te rog, nu asorta cerceii si bratara roz.Sigur cum ai sa ajungi acolo ti le vei da jos, cand are sa iti spuna fetele ca nu se potrivesc cu tinuta ta.Si poate ca ai sa te simti un pic mai nasol.La unghiutele mici si scurte cred ca merge un mov inchis sau negru. Dar poti sa incerci acasa cu cateva zile inainte(tinuta de REV plus unghiutele facute). Important e ca tu sa te simti bine...pana la urma e doar o seara.

| Morphine21 a răspuns:

Negru, gri, mov, albastu, roz.

| PufuleţiCuCaramel a răspuns:

Pai...
gri, negre, roz sau mov...
si inca ceva...
margeke mov si bretara si cercei roz?:O
nu prea cred ca se potrivesc

| TяαfιcAnTaDєIυβιЯë a răspuns:

Mai bine nu ti'ai mi pune bratara roz, pentru ca nu prea se potriveste...
Uita-te la pozele acestea, cred ca ti'ar sta bine, si s-ar potrivi si cu tinuta:
http://www.egirl.ro/forum/post_120736.html
Sau ai putea sa iti pui unghii false, move cu un model ceva...

| Frumusika24 a răspuns:

Poi cred ca ar merge un negru sau un mov inchis :p

| Ƙιттʏ a răspuns:

Paii...cred ca ar merge un negru, gri sau alb... Celelalte culori[roz si mov] la unghii, dupa tinuta, nu cred ca ar merge. Faci cum vrei kiss

Baftaa kiss

| missunderstood a răspuns:

Dacă ţi neapărat să ai accesoriile atât de colorate pentru unghii încearcă o ojă într-o nuantă deschisă, ca pentru manichiura french(roz deschis, crem foarte deschis etc.)

| Angi_8815 a răspuns:

5 degete sa fie mov, 5 negre! Ia incearca sa vezi ce bine iti va sta :*
>big grin

| silviu22222 a răspuns:

Incolore.