Întrebare recomandată | lyTTTT a întrebat:

as vrea si eu o dieta de slabit rapidstraight face fac mult sport gen baschet, alerg, handbal dar degeaba. sunt tot la fel sad. Stiti vreo metoda de slabit rapid?! sunt mica de inaltime si am picioarele groase si as vrea sa le subtiez, deci. vreo dieta?!

10 răspunsuri:
| MitroKta a răspuns:

Daca zici ca faci sport gen baschet, handbal si mai si alergi, inseamna ca n-ai picioare grase- ci musculoase. Si in plus, nu stiu de ce ti se pare ca ai arata mai bine mica si slaba decat mica si... puternica. Cum spunea cineva mai sus, invata niste respect si iubire fata de propria persoana.

| Cosmin86 a răspuns:

"Stiti vreo metoda de slabit rapid" nu stiu asemenea lucruri RETARDATE.

Ca sa arati bine si sa te mentii, slabesti LENT si SIGUR si sanatos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Lasă dietele,exclude dietele din viaţa ta!
Învaţă şi tu să mănânci, mergi aşa pe o alimentaţie cât mai sănătoasă, multă, multă mişcare, evită sedentarismul pe cât posibil.
Te pup!

| SimionAlexandru a răspuns:

Buna :-)
Singura dieta de succes, este o doza uriasa de IUBIRE SI RESPECT fata de propria persoana. Invata sa te accepti exact asa cum esti. Accepta ca ACUM este asa cum esti. Si repeta-ti in minte: "Aleg sa slabesc x kilograme", etc...
Iti recomand cu incredere acest documentar, te va ajuta enoooorm de mult, iti promit :
http://vimeo.com/27678730
Iti doresc o zi superba in continuare. P.S. Nu uita, esti minunata asa cum esti.

| andreeaandra989 a răspuns:

Pai in primul rand nu mai manca multa paine doar doua feli de paine de dimineata la pran o felie si seara deloc astfel poti slabi la mine a mers dr trebuie sa ai rabdare

| SpeeD2001 a răspuns:

Mai copii numai dati linkurilaughingtatal meu a slabit cu metoda asta in 2 luni 20 de kile.deci fa 20 de flotari cand te trezesti bea ceaiuri multe efort si apa plata cu lamaie la greu(cel mai mult din asta a slabit)sper ca te-am ajutat :*

| Cosmin86 a răspuns (pentru SpeeD2001):

E prea mult 20 de kg in 2 luni, iti fortezi organismul, risti sa ramana piele care atarna, etc.

| ellen68 a răspuns:

Salut. uite, dietele nu sunt recomandate de regula, pentru ca dupa terminarea acestora risti sa te ingrasi mult mai tare; nu iti recomand de asemenea nici pastilele de slabit deoarece iti deregleaza multe chestii din corp. In schimb, ai putea sa faci din ce in ce mai multa miscare si sa nu exagerezi cu mancarea.

| SliceOfHappiness a răspuns:

Cel puţin după părerea mea, dacă singura ta problemă, singura zonă din care vrei să slăbeşti sunt picioarele, ar trebui să acţionezi mai mult asupra lor. Poţi incerca masaje, creme anticelulitice (http://www.breslo.ro/Shop/Nicolett cremele cu unt de shea, unt de cacao şi vitamina E sunt cele mai recomandate). Sport faci. iar dacă vei combina astea şi cu o dietă echilibrată, rezultatele nu vor întârzia să apară.
Te vor ajuta şi aceste link-uri:
- http://sanatate.bzi.ro/cum-sa-slabesti-numai-in-anumite-zone-663
- http://www.studentie.ro/campus/remedii_naturale_anticelulita/c-235-a-1987
- http://www.eva.ro/......36526.html

| TyBy198 a răspuns:

Fa si tu exercitii de picioare, bricege, fa extensii. alearga in fiecare dimineata, recomand si inotul!