| Mara6392 a întrebat:

Bună! Astăzi dimineața am mers la epilat cu ceară și de câteva minute a început să mă piște 2 zone mici pe picioare unde am fost epilată. De ce mă pișcă?

P.S.: mi se pare că, după ce m-a terminat doamna de epilat, nu m-a dat foarte bine cu ulei/crema cu care m-a dat.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti tu sensibilă

| Uka925 a răspuns:

Nu te speria, este o senzație normala in prima zi si respectiv si in a doua. Te poti da tu cu niste crema de corp acasa. Practic, firul de par e smuls din piele, iar pielea are funcții senzoriale. Daca iritatia/piscaturile tin mai mult de 2/3 zile, intreaba dermatologul!
Multă sănătate! happy