| BlueEyes a întrebat:

Buna!
Astazi m-am vopsit singura cu Sublime Mousse de la L'Oreal (asta mai exact >- http://www.lorealparis.ro/img/l10n/products/305x262/HCo2 5_11.jpg ) dupa ce ieri mi-am decolorat parul si la radacini vreo 3-4 cm a iesit blond foarte deschis(asa ca puiul;)) ) iar restul parului putin mai inchis. Si asa a iesit si vopseaua.La radacini a iesit cum trebuie iar pe restul parului e un saten deschis spre roscat, nici nu stiu ce culoare sa spun ca e :(( Cum as putea repara greseala asta? Arata urat, chiar daca iubitul meu zice ca imi sta bine, cred ca zice asta doar asa sa nu ma mai vada suparata.
Ma gandesc ca nu mai pot sa imi decolorez iar parul, poate imi cade, o sa fie ars ...Sau sa ma vopsesc iar, dar cum? Ca la radacini ma gandesc ca o sa iasa tot mai deschis decat pe restul parului? Sau sa imi iau o vopsea care se duce la cateva spalari? :-ss
Pfff, chiar nu ma pricep, nu stiu de ce m-am vopsit eu singura.

Ma ajuta cineva? Funda cel mai folositor raspuns;;)

1 răspuns:
| BruneTTe a răspuns:

Sincer, decat sa te mai vopsesti o data si sa faci o alta prostie, mai bine du-te la salon fie sa-ti vopseasca si prea de jos blond, fie sa iti vopseasca tot parul cu o alta nuanta. Pe portiunea deschisa va trebui pusa o vopsea si pe lungime alta. N-ai tu cum sa rezolvi asta acasa. O sa te coste un picut [ daca ai par lung ]. dar macar rezolvi problema.