| scumpik a întrebat:

ati incercat vreodata lentile de contact(colorate)? ce senzatie ai cand ti le pui? te doare? in timp iti poate afecta cu ceva vederea? vreau sa stiu si eu mai multe despre acestea.

9 răspunsuri:
| allleeeee a răspuns:

Stiu o persoana care a facut o ciuperca la ochii din aceasta cauza pentru ca le purta 12 ore pe zi si trebuiesc 8 ore. Daca vrei poti sa iti cumperi 2 perechi pentru schimbwinking.

| madalinutza a răspuns:

Hello
nu, nu am incercat
dar am auzit ca e raustraight face
nu iti afecteaza vederea. le pui doar daca nu vrei sa porti ochelari
oarecum iti protejeaza ochiihappy
la inceput doare pana te obisnuiestihee hee
si cand le scoti doare putin
trebuie sa ai grija sa nu le murdarestihappy

| Zâmbărici a răspuns:

Nu nu o sa te doarawinking.
Doar ca la inceput o sa simti ceva ciudat.laughinghappy

Eu am purtat dar am consultat doctorul inainte chiar daca nu am avut probleme cu vederea.
Asta iti recomand si tie.

bye!

| YLLL a răspuns:

Nu am incercat, dar am o prietena care are. si nu a zis ca o doare sau ceva.doar tin locul ochelarilorbig grin
si trebuie sa ai grija de ele deoarece se pierd usor:*
Bafta!

| MidnightLady a răspuns:

Folosesc lentile de contact, cu dioptrii insa, nu pentru aspectul estetic. Cand le aplici, in primele zile, o sa ai senzatia de corp strain in ochi, dar dispare dupa aproximativ 5 minute. Nu le simti in timpul purtarii, nu te deranjeaza cu nimic. Asta doar daca medicul oftalmolog iti confirma ca le poti folosi. Neaparat trebuie sa faci un consult, inainte de a le cumpara. Iar acolo o sa ti se explice mai detaliat despre purtarea lor.

| hubbelllllll a răspuns:

Hello. Daaca lu cuperi din magazin si esti sigura ca nimeni nu le a purtat nu o sa te te usture decat foarte putin 1 minut sau 2 cand le puiwinking la inceput o sa te incomodeze un pic :-J o sa te obisnuiesti. o sa vezi in ceatz un minut 2winkingSi nu nu afecteaza vederea dar sa nu faci prostia sa dormi cu ele. asta niciodata in viata ta pentru ca o sa mori de ochi a doua zi. sper ca te am putut ajuta

| ralubruneta a răspuns:

@madalinutza cum adica ''am auzit ca e de rau '' da in final vad ca nu are nimic?rolling on the floorte contrazici pe tine insuti...

in fine. si eu vreau sa imi pun lentile(verzi)abia astept... ele nu au efecte adverse daca le ti in solutia speciala pentru ele. si mie se pare ca trebuie neaparat sa ti le dai jos and te duci la nani:*:*
succes la infrumusetare:**:

| Ros3Blu3 a răspuns:

Te ustura de inebunesti cand tii le pui laughing
daca un baiat care na e baiat suporta mai bine chestile astea numai puteabig grin
in fine te obisnuiesti da la somn trebuie sa le dai jos si sa nu ti se duca sus sub pleoapa cum s-ar zicehappy in fine
bafta big grin:* sperr sa nu usture asa tarebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sall. da eu am purtat... te ustura puntin ochii dar trece in scurt timp...si iti poate afecta vederea daca nu le pui in solutie la timp.trebuie sa le pui in solutie inainte de a le purta pentru a evita orice neplacere.pa