| Kriss96 a întrebat:

Buna!
Care dintre firmele Vichy si La Roche Posay vi se pare mai buna in materie de fond de ten? Si de ce?

Răspuns Câştigător
| kim26 a răspuns:

Am folosit si VICHY, dar si la roche posay... Asadar, de la vichy am folosit normateint, ce pot sa spun e ca mi se pare potrivit pentru o persoana cu tenul uscat. eu avand tenul mixt/gras dupa o ora imi iesea tot sebumul prin piele si aratam ca un bec. De la Roche-Posay am folosit toleraine, pot sa spun ca acopera mult mai bine decat Vichy, insa are aceiasi problema, la inceput cand te dai cu el e perfect, dar apoi incepe sa luceasca... Daca ar fi totusi sa aleg intre cele doua as alege la Roche-Posay.

| Kriss96 explică (pentru kim26):

Multumesc mult! Eu am folosit Vichy o vreme, dar m-am hotarat sa incerc altceva pentru ca nu sunt multumita de culorile Vichy-ului, eu folosind Normaderm Teint (cred ca pe asta il foloseai si tu; dar au culorile din 5 in 5) pentru ca am tenul gras si cu tendinta spre acnee. Farmacista mi-a prezentat La Roche Posay si mi-a spus ca nu are ce sa-mi faca rau. Problema cu luciul o am si eu, dar cred ca nu avem cum sa scapam de ea.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Clar ca Vichy pentru ca folosind aceste produse se observa calitatea

| michelia a răspuns:

Sint la farmacie plicutele tip mostra de la fiecare firma. Roaga sa-ti dea cite 2-3 din fiecare ( nuante potrivite) si probeaza-le pe tenul tau.
Mie fondul de ten de la Vichy mi se pare cu acoperire foarte buna, dar nu lasa fata sa respire deloc. Am senzatia de masca.
Cel de la Roche Posay e mai bun, mai hidratant pentru mine ( am tenul uscat).
De fapt, singurul care mi se potriveste perfect este cel de la Artistry -Amway. E ceva mai scump ( 150 ron) dar da o senzatie de naturalete incredibila.

| Aide a răspuns:

Cred ca as alege Vichy. Mie personal mi se pare mult mai bun happy

| DiandraDya a răspuns:

Vichy.Pur si simplu calitatea.E mai bun.

| tara86 a răspuns:

Mie personal La Roche Posay, dar indicat ar fi sa ceri in farmacie mostre, cate 2 sau 3 nuante din fiecare, apoi vezi tu care e cel mai potrivit pentru tenul tau. bafta