| Zellen a întrebat:

Buna happy care este diferenta intre BB Cream si CC cream ( de exemplu cele de la AVON) si la ce ajuta? sunt un fel de foduri de ten, sau.? Funda. :3

1 răspuns:
| Amilik a răspuns:

CC cream este un corector de culoare si are o textura mai usoara decat BB cream, mai aerat. CC cream sunt varianta imbunatatita a BB cream avand si efecte benefice asupra pielii. CC cream sunt recomandate pentru a corecta roseata si umflaturile pielii, in timp ce BB cream-urile sunt considerate un fond de ten mai usor.