| Pinxiee a întrebat:

Buna!
Care este diferenta intre tunsoarea in scari, tunsoarea in scari si filat si tunsoarea filat big grin? [ daca puteti pune si poze pentru fiecare categorie as fi foarte recunoscatoare].
Astept raspunsuri!

Merci :*

Răspuns Câştigător
| yumeee a răspuns:

O tunsoare în scări înseamnă o tunsoare pe mai multe niveluri, de exemplu şuviţele de deasupra mai scurte iar cele de desupt mai lungi.
O tunsoare filată înseamnă că şuviţele au aspectul acela de "gheruţă" cum li se mai zice, adică ciopârţit :)).
O tunsoare în scări şi filată le cuprinde pe amândouă, dar de obicei la orice tunsoare în scări ţi-l şi filează, pentru că altfel nu ar avea aspect natural, ar arăta exact ca nişte scări propriu-zise. http://lumeablondelor.ro/wp-content/uploads/2010/12/tunsori-scari2.jpg ăsta e un exemplu de tunsoare în scări şi filată.

2 răspunsuri:
| Andreeeeea_5671 a răspuns:

In scari si filat pai filat inseamna sa til subtiezetongue