| Miruna1239 a întrebat:

Care este varsta minima pentru epilatul definitiv?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

90 ani

| Donsavas a răspuns:

Poti fi si minor, dacă părinții își dau acordul, se poate.

| Bizon95 a răspuns:

0.001 zile, depilatul definitiv NU e dureros, NU e invaziv si NU implica medicamente sau alte tampenii

problema e alta: din cate stiu eu TREBUIE sa ai parul negru pana la fundul radacinii, altfel depilarea aia nu merge, iar unii copii (inclusiv eu) se nasc blonzi si isi schimba culoarea la par cand inainteaza in varsta, ca sa nu mai vorbim ca putini copii au par in locuri nedorite pana la o anumita varsta

| Delcatty a răspuns:

Trebuie sa se fi ajuns la prima menstruatie in cazul fetelor iar, in cazul barbatilor, pubertatea sa fi debutat vizibil.
Totusi, tiind sa te avertizez ca epilarea laser sau IPL nu sunt asa minunate, fiind nevoie de mai multe sedinte de intretinere, iar, in cazul epilarii laser, e dureros sau eficienta nu va fi de 100%. Mare grija daca ai pielea inchisa la culoare, acest lucru creste riscul de ardere. Gandeste-te bine inainte de a lua o astfel de decizie, oricat de tentant ar suna.