| aannoonniimm098 a întrebat:

Buna, cat costa ridicarea sprancenelor cu botox, marire buze cu fire pdo, sa-ti scoti grasimea din fata, rinoplastie, ridicare de sani, umplere santuri nazogeniene?

20 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Toate astea le stie bianca dragusanu si toate femeile de plastic din Romania, urate mai sunt, cand naturalul dispare toate arata ca niste dihanii placute meltenilor cu masini pompoase si meserie de proxeneti! La 50 de ani vor arata toate ca donatella versace, strambele!

| Speranta12 a răspuns:

Vreo 10.000 euro toate impreuna cam asa

| Speranta12 a răspuns:

Gaseste-ti un boieras, fato, ca sa-l storci de bani

| Michaeel a răspuns:

Cam multe operati...Inteleg un botox sau o rinoplastie dar acum tu vrei sa iti faci full face si sani. Unde e naturaletea? Nicio operatie estetica nu egaleaza frumusetea si fata naturala.O sa ai mai mult plastic decat in oceane.La cate vrei sa iti faci...Iti trebuie o avere. Numa botox-ul costa 2500-3000 de euro, mai mult daca il faci la clinica de fite.

| Viper3012 a răspuns (pentru Michaeel):

Și mie mi s-au părut multe operații, dar cred că o înțeleg. Unele fete chiar nu se simt bine în pielea lor. Se compară cu alte fete care au făcut aceste proceduri. Cu toate că știu clar că fetele alea au trecut pe la esteticieni, tot nu pot scăpa de ideea că ele nu arată ca alea. Nu toți băieții vor înțelege cum stă treaba și cum o fată se simte, pentru că noi mereu suntem de neînțeles laughing. E greu să îi schimb părerea unei fete care trece prin ce am zis mai sus. Pare absurd, aiurea și prostesc, dar e un fel de depresie.

| Michaeel a răspuns (pentru Viper3012):

Te inteleg perfect, o tampenie mare ca in societatea de azi ca sa fi considerata frumoasa ca femeie trebuie sa ai exces de operatii estetice si fotoshop pe intagram.Mie mi se par mai frumoase fetele cuminti, aranjate si naturale cat se poate de mult si in special imbracate complet! Cum ziceam, inteleg o mica interventie dar acum fata asta vrea sa se transforme complet.Ridicare de sprancene, Rinoplastie, Botox si silicoane...Mai arata a om dupa?

| Viper3012 a răspuns (pentru Michaeel):

Intervențiile pe care le-ai numit sunt cele mai populare în timpurile astea. Botoxul schimbă mult fața unei persoane, dar de restul nu ți-ai da seama că sunt operații estetice (în caz că cineva le-ar avea). Sunt tot felul de oameni care au ales să aibă 80% plastic în corp. Pielea, oasele și organele au rămas naturale. În rest au intervenții peste intervenții. Ei nu mai arată a oameni. Clar, e mai frumos să rămâi naturală ca femeie. Trăim în alte timpuri (nu că aș avea eu 30 de ani sau ceva) și unii oameni vor să fie în pas cu moda.

| Michaeel a răspuns (pentru Viper3012):

Deci sa ai operați estetice este la moda? Vai si amar de generația asta!

| Viper3012 a răspuns (pentru Michaeel):

Trăim în 2020. Nu mai sunt timpurile lui Ceaușescu. "Inteligența este abilitatea de a te adapta la schimbări" -Stephen Hawking

| Michaeel a răspuns (pentru Viper3012):

Mai lasă-mă cu citatele și cu "trăim în 2020" ca oricum e o prostie tot ce zici. Spui ca sunt prost de "nu pot fi în pas cu moda și de aia nu accept operațiile estetice". Bine ca ești tu mai deștept, dacă ți-e iti place sa vezi o femeie făcută din 50% plasitc atunci bravo ție dar nu îmi zice mie de Ceaușescu și ca trăim în 2020. Putem trai și un 3030 ca tot frumusețea naturala bate orice femeie ce are mai multe vizite la estetician decât la școală(daca tot o dam pe inteligenta).

| aannoonniimm098 explică (pentru Michaeel):

Da atunci de ce va barbatii isi intorc capul dupa cele plasticate si nu dupa alea naturale... cati barbati nu si au inselate femeile naturale cu alea pline de silicon asa ca ce vorbim

| Michaeel a răspuns (pentru aannoonniimm098):

S-a trezit domnul anonim sa comenteze. Dă-le dracu pe plastice ca alea nu sunt femei adevărate, doar pitipoance care vor atenție. Si cum pitipoancele atrag de la sine cocalari în urma lor, fix aia se uita dupa ele.

| Viper3012 a răspuns (pentru Michaeel):

Nu ți-am zis că ești prost, așa că nu comenta aiurea. Eu doar ți-am zis cum stă treabă. Nu te da tu mie mare smardoi că nu impresionezi pe nimeni cu paragrafe să-mi arăți că greșesc cu ceea ce spun. I tell facts. Teoretic nu e treaba ta dacă o fată are sau nu operații estetice. Nu-ți place ție, găsești alta. Nu toți avem chestii în comun. Nu am zis că îmi plac fetele care au 50% plastic în corp. Sunt operații estetice cu Aquafilling = din propria grăsime poți mării sâni și buze (și altele).

| Michaeel a răspuns (pentru Viper3012):

E greu sa te i-au in serios când spui tâmpenii ca "I tell facts" și "că nu impresionezi pe nimeni". Crezi ca vreau eu sa impresionez pe cineva? laughing nu îmi trebuie mie sa impresionez niciun prost de pe TPU ca sunteți prea tâmpiți toți. În al doilea rand, asta cu "I tell facts" ai luat-o de pe net? wave hai domne ca ești prea asa. Nu trebuie unul cu replici ca "I tell facts" sa îmi spună mie cum sta treaba, degeaba te flatezi singur.

| Viper3012 a răspuns (pentru Michaeel):

Măi băiete. Ești amuzant. Problema ta că vorbesc engleză? rolling on the floor) Dacă spun ceva în engleză trebuie să fie luat de pe net sau cum? Ce gândire rolling on the floor Nu mă flatez singură*. E greu să iau unul ca tine în serios care are o judecată ca a ta și care crede că dacă cineva zice ceva în engleză, hop e luată de pe net. Watch your mouthwinking
Nu toți de pe TPU suntem tâmpiți, dar dacă tot ai zis "toți", te-ai băgat în aceeași oală cu noi =D. Welcome to the family!

| Michaeel a răspuns (pentru Viper3012):

Nu mai zic nimic ca oricum ma copiezi. N-ai ce face, unii sunt prostii. Problema este ca va dați toți prea deștepți când de fapt toți sunteti retardați. Dacă ești fata se explica de ce crezi ca operațiile sunt normale. Probabil ai buze de rata și fata ca măgarul. Vorbești engleza deoarece nu ești în stare sa vorbești romana. Asa sunt unii, nu sunt un stare sa vorbească propria lor limba sad

| Viper3012 a răspuns (pentru Michaeel):

Te copiez? Nu am de ce să copiez prostia rolling on the floor) Poate e invers: noi suntem ăia deștepți iar tu ăl' prost
te asigur că n-am nici o operație estetică :* nu știu cât de mult i-ar plăcea lu' iubită'miu să mă vadă cu botox și altele. Sunt în stare să vorbesc română, dar dacă mai bag puțină engleză, asta nu înseamnă că nu știu să-mi vorbesc limba. Tu nu vezi că ai o mentalitate de tot râsul? Ba că am luat chestii de pe net, ba că te copiez. Măi omule, ești un frustrat care nu are ce să facă și te crezi mare domn. Freci menta pe TPU că altceva n-ai ce face și ne dai nouă lecții. Vai ș-amar! Dacă tot te crezi tu atât de deștept, de ce nu ajungi cancelar prin Germania? În România ai putea să lucrezi prin Parlament că acolo lucrează toți proștii rolling on the floor))

| Michaeel a răspuns (pentru Viper3012):

Cum zici tu. Oricum nu ma interesează replicile tale, mi-am dat seama ca ești o tâmpită de la "I tell facts".

| vodami92 a răspuns:

Costa! bineinteles! sper ca esti bogata!

| Viper3012 a răspuns:

Ca să îți dau o idee, caută pe net Dr. Renert Gad (estetician din București). Are o listă cu prețuri. Prețurile sunt cam la fel peste tot în România/în afară. happy