| Lora1325 a întrebat:

Ce as putea face pentru a scapa cearcane?

7 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

1. dormi cel puţin 9 ore pe noapte.
2. aplică puţin ulei de ricin pe cearcăne şi gene/sprâncene (ca să le ai dese şi frumoase) în fiecare noapte. După 7 zile scapi de cearcăne, dar dacă faci tratamentul ăsta cel puţin 2 luni, o să ai gene lungi şi dese.
3. 2 linguri umede ţinute în congelator timp de 30 minute, le înfăşori într-un şerveţel şi le ţii pe ochi.
4. felii de castraveţi ţinute pe ochi timp de 10 minute.
5. creme şi alte alea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Bagă la frigider două linguri peste noapte. Dimineaţa pune-le pe ochi şi menţine-le acolo până se încălzesc. Acest efort va avea efecte vizibile după două săptămâni.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai,in primul rand trebuie sa dormi mai mult.Asta face bine atat organismului cat si starii tale spirituale si vei observa ca ajung 7-8 ore pentru ca sa iti dispara macar in proportie de 80% cearcanele.In rest te poti spala cu apa rece dupa care tii in jur ochilor ori gheata, ori linguri pe care le-ai tinut inainte in congelator.

| LivingLouder a răspuns:

Foloseste anticearcan

| Pufulete456 a răspuns:

Poti sa faci asa : pui sucul de la castravete la frigider apoi il aplici il locul dorit si il lasi cam 10-15 minute big grin

| h4mh4m a răspuns:

Buna pentru a scapa de cearcane ar trebui sa te duci la un doctor, care iti va face un control la ochi, iti va da niste picaturi de ochi, si poate si o operatie cearcanele sunt niste vase de sange. Si odihnestete si ai grija ce mananci, incearca si tu cu castraveti happy

| NicoletaSandu a răspuns:

Cearcanele indica deseori o afectiune a rinichilor.
Indepartarea lor se face cu o cana de ceai de frunze de patrujel verde pe zi:
Citeste despre dozaj, indicatii contraindicatii si alte beneficii ale ceaiului de patrunjel verde:
http://dryplants.com/parsley/