| tina_3350 a întrebat:

Cum asi putea scapa de cearcane?:d
Fundita:*

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Parerile sunt impartite: unii sustin ca de cearcane nu prea poti scapa, altii, din contra, spun ca exista tratamente care sa le indeparteze. Persona nu cred ca se poate scapa de cearcane, ci cel mult sa le estompezi cu tot felul de produse cosmetice, sau cu diverse "leacuri babesti". Remediile pe termen scurt includ aplicarea unor felii de castraveti reci sau comprese reci cu ceai. Ambele procedee ajuta la descongestionarea epidermei. Folosirea batoanelor anticearcan si a fondului de ten va atenua, de asemenea, aspectul epidermei din aceasta zona.
http://www.youtube.com/watch?v=lvdmOsNJMS4
http://www.vreaudieta.ro/beauty-health/beauty/totul-despre-cearcane.html
http://www.ziare.com/articole/cearcane+tratament+comprese

6 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Inlaturand cauza care le produce. Daca ai un program normal de somn, nu treci printr-o perioada stressanta si totusi ai cearcane, atunci ele sunt cauzate de vreo afectiune (daca sunt albastrui s-ar putea sa ai o problema cu inima sau cu plamanii; daca sunt cenusii s-ar putea sa fie o anemie, de ex.). Consulta neaparat un medic.
Pentru estompare : opareste doua pliculete de ceai de musetel, sau ceai verde si aplica-le caldute pe ochi (seara la culcare). Sanatate!

| PufiCiufi a răspuns:

Cu fond de ten poti sa le ascunzi

| Alisstor a răspuns:

Probabil ca te stresezi prea mult. Have a break. Mai iesi in oras, stai in pat si nu te gandi la nimic, sau pur si simplu sa dormi. Nimic mai usor.

| Vitalie a răspuns:

Culcă-te la timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maseaza in fiecare dimineata si/sau seara(la alegerea ta)fiecare cearcan cu o bucata de gheata(aproximativ 1/3 dintr-un cub). Primele rezultate se vad dupa o saptamana.

| ionel a răspuns:

Mha, eu unul dorm 12 ore pe zi, la mine asta functioneaza, nici urma de cearcane laughing tu poate vrei sa iti traiesti viata. bleah nu merita laughing