| PasareaCantatoare123 a întrebat:

Ce faceti? Bn? Ok.Saptamana viitoare voi pleca in vacanta la mare cu familia mea.Mama a zis ca sunt destul de mare ca sa imi fac singura bagajul, dar adevarul e ca nu prea am idee ce ar trebui sa pun in el.Ce este necesar intr-o vacanta la mare? Va rog toate amanuntele.Acord si Funda! As vrea sa le multumesc inca o data celor ce mi-au raspuns la intrebarea de mai sus pe care am pus- o acum doua zile si vreau sa va intreb (tot legat de plecarea mea) daca stiti niste metode de ondulare a parului dupa baie.!

Răspuns Câştigător
| Assassina a răspuns:

Buna! Bagaiul trebuie sa contina>lenjerie intima,lucruri de baie(Periuta,parfum,paerie de par,pasta de dinti,parfum,cosmetice daca e cazul,si nu stiu stiu,ce crezi tu ca ai nevoie-a si elastice de par sau clame daca porti),costum de baie,prosop (ca sa te asezi pe nisip),un prosop ca sa te stergi de apa cand iesi din mare,slapi,cateva tricouri sau bluze ce porti, depinde cat de mare e vacanta adica sa fie cam cate zile sunt(eu de eemplu imi iau mai mukte decat cate zile sunt cand merg la mare ca se intample vca unele sa se ude si dupa aia sa miroasa ascoici si nu il mai port, dar il cel mai rau caz poti sa le speli), pantaloni, rochii si fuste cam tot atea cate zile vei fi plecata.Eu mai imi luam si cateva carti pe care le puneam printre rochii si pungi cu clame si alte chestii, pentru ca eu citem pe plaja(sau poti sa iti iei reivste, ce iti place tie.Imi mai luam si un pachet de carti de joc penyru ca seara, inainte de culcare mai jucam cu familia.
Acum la ondulat>Am mai multe metode, dar ai nevoie de diferite chestii, asa ca o sa mai scurtez un pic explicatiilehappy :
1.Cea mai buna dintre toate este sa iti iei suvita de par si sa o invarti pe doua degete (aratatorul si mijlociul) pana sus si cand ajungi la radacina cu mana, ia doua agrafe si prindeti acel cerc scos de pe cele doua degete cu acestea care vor forma un X.
2.Ai putea sa iti faci mici coculete si tot asa sa ti le prinzi cu agarfe
3.Bigudiuri
4.Placa
5.Bureti cilindrici pe care iti invarti parul, uita-te pe net la tutoriale
6.Acestra e umpi mai complicat asa ca nu cred ca vei intelege.Dei,iati parul cu mana si strangel intre degete ca intr-o coada.I-ati parul si injumatatestel-l.Mai faodata acest lucru si daca ai parul foarte lung, incearca sa il mai indoi odata sau de doua ori ca sa nu die mai mare de o palma micul coc format.Acum e alegerea ta cum ai indoit prima data:in interior sau in eterior.Aici vine partea mai complicata.Sa spunem ca ai ales in exterior.Tii cocul bine strans cu mana si il infingi in interiorul parului tras din spre frunbte(adica de sus). Infige-l bine si bei obtine o inflatura.Ai sa vezi ca doua bucatele de par din stanga si din dreapta se vor largi putin si vor aluneca. Infige-le si pe ele si tine strans acea umflatura.Cuprinde cu pumnul aceasta si ia un elastic. Pune elasticul dincolo de mana ta (adica mai jos) in timp ce tragi.Vei obtine un coc ciudat dar dimineata urmatoare vei avea bucle de mireasa.Intreaba0ma daca nu ai inteles pentru ca aceasta este cea mai buna varianta, ca sa iti mai explic odata, o seara buna, si sper ca nu te-am plictisit.PA

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Bagajul pentru mare trebuie sa contină următoarele: Loțiune de plajă intrucît stai la plajă te arzi, produse de igienă personală, săpun gel de duș pastă de dinti periuță de dinti, acum depinde ce vârstă ai, i ti poti lua cu tine farduri, ruj, sa nu uiti sa ie i cu tine, prosoape deoarece vei avea nevoie de ele pe plajă, o șapcă sa nu te bata soarele in cap, costum de baie compus din sutien si chilot, sau poate la plajă stai topless, adică in sînii goi, sa nu uiti sa ti i ei papuci de plajă ca doar nu vei sta in pantofilaughing glumesc, si multe alte lucruri poti lua cu tine, incepînd de la ruj rimel fond de ten, pîna la telefon mobil, cu ce mergi cu trenul sau cu masina, ca daca mergi cu masina poti lua un bagaj mai mare, depinde si cit timp stai la mare, ia cu tine si haine mai de strada, poate seara iesiti la o terasă sau un restaurant si sa fii eleganta, si nu in ultimul rind, ia la tine o geaca mai de toamnă, serile si noptile sunt reci la mare, poate ploua, ia la tine o gecuță cu glugă. In ce statiune mergi? ce vârsta ai? distractie placută la mare, cum te numesti. multumesc, o seara bună, cind pleci?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aparent nu esti destul de mare... asa ca las-o pe ea sa il faca.