| PasareaCantatoare123 a întrebat:

Ce faceti? Bn? Ok.Saptamana viitoare voi pleca in vacanta la mare cu familia mea.Mama a zis ca sunt destul de mare ca sa imi fac singura bagajul, dar adevarul e ca nu prea am idee ce ar trebui sa pun in el.Ce este necesar intr-o vacanta la mare? Va rog toate amanuntele.Acord si Funda!

Răspuns Câştigător
| Moon009 a răspuns:

Buna. In primul si in primul rand chestiile esentiale : periuta de dinti, pasta de dinti, pieptan, unghiera, sampon/gel de dus, deodorant, crema de protectie solara, plasturi, poate si cateva pastile ( in caz de orice ), slapi, costum de baie, halat de baie ( optional) si poate si un prosop- doua ( stiu ca vei primi la hotel, dar cred ca te vei simti mai bine intr-un prosop de-al tau)..Acum trecem la partea a doua..hainele. Depinde cat stai la mare. Ar trebui sa ai lucruri cat mai lejere. 2 perechi de pantaloni, 3-4-5 tricouri, 2 perechi de sandale (pantofi), pijamale, o rochita de plaja sau o esarfa (oricum ceva cu care sa te imbraci cand mergi la mare ) si poate o palarie. Iti poti lua un parfum, cateva accesorii, dar nu cred ca le vei folosi. Sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
| samiZiciPompier a răspuns:

Acuma depinde unde o sa stai. Eu ultima data as fi vrut sa am la mine: insecticid, hartie de muste, spray pentru tantari, dopuri de urechi, odorizant de camera, paracetamol si calmante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Pai..In primul rand trebuie sa iti pui 1 costum de baie(minim).Si de aici sunt 2 categorii:1.Haine; 2.Produse pentru igiena.Si sa o luam cu inceputul:1. Dupa cum am mai spus iti trebuie macar un costum de baie, sandale sau slapi, pantaloni scurti si un maieu sau un tricou, pentru cand vei sta in hotel si nu la plaja.Asa.Tot pentru hotel iti poti lua si niste pijamale.Si nu uita de ochelari de soare! Sa trecem la a doua categorie:Iti trebuie o periuta de dinti,un deodorant, un pieptan, o unghiera, o pila, etc.Cel mai important este sa ai la tine un spray /crema pentru bronzat si o crema pe care o poti folosi dupa ce te-ai bronzat. Distractie placuta!

| PasareaCantatoare123 explică:

Multumesc la toti pentruraspunsuri. Daca as putea v-as da la toti funda deoarece toti mi-ati zis cate ceva importanta. Vreau sa il multumesc lui curiousgirlme pentru raspuns si pentru idee.As mai vrea sa multumesc si lui samiZiciPompier (deci cred ca ar trebui sa zic :As mai vrea sa multumesc si lui Pompier-ca ai zis ca vrei sa iti spun Pompier) pentru obiectele de care a avut nevoie dar nu le a luat si inspecial ii multumesc lui Moon009, dandu-i Funda!