| DianaDiaa a întrebat:

Ce masti folositi pentru parul gras? Al meu se ingrasa destul de repede(a 3a zi trebuie neaparat spalat). Problema e ca de vreo luna a inceput sa cada desi se regenerase foarte mult in vara.Folosesc sampon de la Gerovital(anticadere) si e bun dar totusi...
Si daca a inceput sa se despice putin? Foarte putin cel de dedesubt deoarece se tot freaca de haine.

1 răspuns:
| AikkoxD a răspuns:

Pentru păr gras poţi folosi zeamă de lămâie. Îţi faci o mască de păr cu ulei de ricin şi zeamă de lămâie (5 linguri ulei 2 zeamă) şi aplici la rădăcină. Laşi 1-2 ore cu un prosop pe cap şi apoi te speli bine. Nu îţi recomand mască de păr cu ulei de măsline fiindcă îţi îngraşă şi mai tare părul. Sau poţi încerca următoarea chestie: dizolvă 2 pastile de vitamina c în 100 ml apă (aproximezi) şi pune într-o sticluţă de la un spray ceva. Şi te dai la rădăcină atunci când ţi se îngraşă. Absoarbe excesul de sebum şi câştigi o zi în +.