| DianaDiaa a întrebat:

As avea nevoie de cateva sfaturi. Mie mi se ingrasa parul destul de des,(daca imi fac baie duminica, miercuri clar trebuie spalat). Stiu ca nu e ceva anormal sa te speli pe cap de 2 -3 ori pe saptamana dar totusi (prima zi e ok, dar a doua deja se vede).
Ce ar trebui sa folosesc? Mentionez ca ma spal cu Gerovital(anticadere si folosesc un ser, si atat pentru ca balsam nu exista la aceasta gama). Vreau masti sau ceva nu stiu...

2. Eu am parul cret-ondulat (cret in partea de jos si sus mai drept). Faza e ca cel de dedesubt se cam freaca de haine si a inceput sa se despice oarecum,stiu ca ar trebui sa il tund(dar varfurile la unele inseamna jumatate din par ceea ce nu e necesar, chiar nu e plus ca se duce toata bucla intelegeti?laughing )Cel de deasupra nu are nimic si va dati seama el e va vedere si expus la soare. Deasta sunt in dubii. Se poate repara cu masti?

3. Sunt din Pitesti, stiti vreun salon bun(in caz ca ma hotarasc sa ma tund)? (nu foarte scump)

Mshappy

4 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Foloseste sampon din farmacie degresator, balsamul de par aplica-l doar la varfuri, nu folosi alte creme, uleiuri!
Nu usca parul cu feonul( incalzesti scalpul si pui glandele sebacee in functiune) lasa-l sa se usuce singur!
Spala-l odata la 3/4zile,in ultima zi il poti prinde in cuada de cal.
Din pacate acest ingrasat al parului o sa il ai toata viata, dar il poti ameliora cu samponul( degrasator).
Asta e pentru parul gras.
Acum pentru problema cu ruperea firului de par sincer eu nu te pot ajuta, nu am vreo experienta ca sa pot spune cu exactitate ce I se intampla parului tau.
Cel mai bine este sa il tunzi, eu o vad ca pe o solutie.
O tunsoare dreapta, cat sa aduci toate firele de par la acelasi nivel.
Bafta!

| Laura927 a răspuns:

Daca tu stii mai bine raspunsurile la problema ta cu parul de ce ai nevoie sa intrebi pe TPU?
Esti o nesimtita eu am incercat sa te ajut, daca raspunsul meu nu te ajuta, nu inseamna ca trebuie sa arunci cu noroi in mine.
Nu trebuie sa il iei in considerare daca nu te ajuta, parerea mea.
Nu am 12-14 pentru informatia ta.
O zi buna la parlaughing

| Laura927 a răspuns:

Proasta pana la final, nu doar ca ai parul de ****, creierul il ai la fel!
Trebuie sa fie o regula pentru oameni nesimtiti pe TPU.
Mi-e rusine de nesimtirea pe care o ai!
Dai dovada de 0!

| Christeen a răspuns:

Axaxa stai calma eu mil spal peste o zi nu e anormal