| joghu22 a întrebat:

Ce părere aveți despre aciclovir crema? Ajuta împotriva coșurilor?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E pestru herpes, am folosit-o acum câteva luni și in 2-5 ore mi-a și trecut. E f buna

| gigite a răspuns:

Gel de aloe, direct de pe frunza, pe locul dureros si infectat...

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Aciclovirul este un analog aciclic sintetic al unui nucleozid purinic. Preparatul este foarte activ in vitro faţă de virusul Herpes simplex tip I şi II şi virusul Varicella zoster. După penetrarea în celulele infectate cu virusul herpes, aciclovirul este fosforilat, transformîndu-se în compusul activ aciclovir trifosfat.