| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU.
Crema " Aciclovir " (pentru. herpes.uri) este buna si impotriva cosurilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Aciclovir este numai pentru herpesuri, nu si pentru cosuri.
Aplica pe fata o masca cu miere o data sau de doua ori pe saptamana. Mierea de albine are proprietati antibacteriene, astfel incat este excelenta pentru dezinfectarea si vindecarea petelor rosii minore. In plus, mai are o mare calitate: actioneaza cu delicatete asupra pielii sensibile.
Te pup!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu. Cosurile nu sunt provocate de virusuri.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Crema Aciclovir NU se foloseşte în tratarea coşurilor!

Ea se utilizează DOAR pentru tratarea herpesului ( virusul herpes simplex ) - vezi Prospectul la linkul :
http://www.medipedia.ro/......0mg-g.aspx

Pentru un tratament adecvat coşurilor trebuie să consulţi un dermatolog.

Toate cele bune.

| pietrean a răspuns:

Nu cred! Mai bine foloseste tinctura de propolis(dezinfectant si cicatrizant), dar nu stoarce cosurile cu unghiile, sa nu ramana cicatrici.

| pietrean a răspuns:

Nu cred ca este bun.Foloseste tinctura de propolis(dezinfectant si cicatrizant).Nu stoarce cosurile cu unghiile, deoarece pot ramane cicatrici.