| abcd13566 a întrebat:

Ce parere aveti despre fondul de ten de la Avon extra lasting? Tin sa mentionez ca am tenul gras.

6 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

În general, eu nu recomand produsele Avon. Sunt de proastă calitate.

| Bondarel99 a răspuns:

Il am eu pe ala si zace pe masuta pentru ca nu l-am folosit decat de 2 ori maxim. Daca ai tenul alb/palid ti-l iei degeaba pentru ca si cea mai deschisa nuanta ivory este prea inchisa si are niste nuante portocalii care se vad foarte urat, dar daca ai tenul mai inchis poate ti se potrivesc celelalte nuante... oricum nu e bun pentru tenul gras pentru ca daca il porti toata ziua o sa ti se faca fata prea uleioasa si ti se sterge fondul de ten foarte repede, nu are o calitate foarte buna. Daca vrei unul pentru ten gras care sa absoarba si excesul de sebum ti-l recomand pe cel spuma sau matifiant de la avon sau pe cel matifiant de la oriflame care mie imi place foarte mult.Mi-e teama ca Avon extra lasting o sa ti-l iei degeaba...

| ℜëßëℓå a răspuns:

Doamnee...lasa naibii fondu' de ten! Vorba aia, ce acunzi sub fondu' de ten? Copilaria? Daca tot vrei sa fi frumoasa, lasa-te bai frate asa cum esti. Doar n-oi vrea acu' sa fii perfecta! Imi pare rau ca iti zic asta, dar toate fetele care poarta fond de ten sunt niste fraiere. Si cati ani ai? Deci mor cand vad fetite ca se dau cu fond de ten sa nu se mai vada cosii. Lasa-te asa daca vrei sa fii frumoasa si mai da-l naibii de fond. Scuze, nu vreau sa par o "retardata" sau ceva de genu', dar eu una nu suport fondul de ten. Si apropo, cati ani ai?

| abcd13566 explică (pentru ℜëßëℓå):

Am 23 de ani. Eu imi las fata libera tot timpul, doar ma mai dau cu putin rimel si un liciu de buze, insa am nevoie de un fond de ten atunci cand ma mai duc la o petrecere sau la un eveniment... Nici eu nu recomand folosirea fondului de ten in exces.

| AlexandraPink a răspuns:

Fondurile de ten de la Avon sunt foarte proaste...

| Frewwd a răspuns:

Bleahhh.(parerea mea)