| anonim_4396 a întrebat:

Ce pastile mi-ati recomanda pentru caderea parului?(fundita)

Răspuns Câştigător
| gHelena a răspuns:

Hey! Inainte de a apela la pastile, incearca mai bine cateva metode naturale. De exemplu, iti poti aplica inainte de baie un amestec format din apa calduta, galbenus si cateva picaturi dintr-un ser pe care il gasesti in magazinele naturiste - Tonic Capilar. Foloseste acest amestec inainte de fiecare spalare si vei observa ca parul tau va deveni mult mai rezistent si mai plin de viata. Ai grija de tine.

4 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Perfectil. e ft bun pentru par si unghii

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Revalid

| LiOr a răspuns:

Fiecare organism e diferit, si nu e recomandabil sa iei pastile ''dupa ureche'', ci numai dupa o analiza atenta. Eu doar mi-am spus parerea, nu fac anti-reclama (doamne fereste), dar e mai bine sa fii informat si sa previi decat sa vindeci.

| ღYasumiღ a răspuns:

Eu as zice ca mai bun este uleiul de ricin(este 100% natural).
Reteta completa care are intr-adevar efect benefic asupra parului (atentie - uleiul de ricin inchide putin culoarea parului ), ar fi mai complexa: o lingura ulei de ricin, doua galbenusuri ou proaspat, o lingura alcool, sau in loc de alcool, o lingura cu petrol lampant. Se frictioneaza si se infasoara parul cu un prosop, se sta cu acest amestec cam doua ore apoi se spala cu sampon(uleiul de ricin este destul de greu de indepartat). Tratamentul se face lunar.(eva.ro)