| Lorena6879 a întrebat:

Bună, ce preț poate avea un tatuaj permanent pe tot brațul, gen sa arate ca bratul lui Winter soldier din Captain America?

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Cateva mii de lei, depinde acum de artist, de ce vrei sa-ti faci, de culori, m-am interesat si eu tot asa de tot bratul si mi-a cerut destul la ce vreau eu sa fac ca implica culori accentuate dar tot mi-as face.

| Wr3nch a răspuns:

Cateva mii de lei, in functie de artist si cat de calitativ e.

| Silviullet a răspuns (pentru Wr3nch):

Euro

| Wr3nch a răspuns (pentru Silviullet):

Nici chiar. Am un om tatuat pe un brat intreg cu 3 personaje complexe si a dat 6500 de lei. Nu ii ia nimeni sute de miliane pentru gri si o stea rosie.

| Brizbriz a răspuns:

Winter soldier avea brat metalic
nu exista nici o solutie de tatuaj care sa dea luciu metalic... PUNCT

| nukeyly a răspuns:

Depinde de faima artistului, de oras, de pretentiile clientului
dar orientativ, Roxy Tattoo Design Bucuresti are preturi medii fata de celelalte saloane de tatuaje din Bucuresti:

Preturile la tatuaje se calculeaza la centimetru patrat si mai jos aveti poza cum se calculeaza:

– 3, 5 cmp black and grey (inaltimea in cm x latimea in cm x3, 5 leicmp =pretul)
– 4 lei cmp color (inaltimea in cm x latimea in cm x 4 leicmp =pretul)
– 4, 5 lei cmp cover (acoperire tatuaj vechi (inaltimea in cm x latimea in cm x4, 5 leicmp =pretul))
– scrisurile – la model si lungime – exemplu scris de 10 cm lungime -150 de lei )
-portret min 700 de lei
-semipermanent max 30 cmp -250 de lei (tine intre 3-5 ani)
-tatuaje mari peste 800 de centimetrii patrati sa calculeaza la sedinta 150 de lei ora
– piercing 100 de lei cercel inclus
– Pret tatuaj minim 100 de lei -30 cmp

Exemplu : Se incadreaza marimea tatuajului intr-un dreptunghi si se inmulteste INALTIMEA LATIMEA (in cm) si cu 3, 5 lei cmp (black and grey) si aveti pretul.

Mai jos aveti exemplu de tatuaj de : 10cm x 10cm x 3, 5 lei cmp =350 de lei

https://www.roxy-tattoo.com/......ui-tatuaj/

| SelenaTpu a răspuns:

În Pitești știu ca e 10€/cm².
Nu știu ce suprafață are o mână, dar ne putem pune de acord că nu e mica de loc.
Dacă, ai avea, 100 cm² ai ajunge la 1000€