| ch0c0latemix a întrebat:

ce remedii eficiente impotriva acneei si a petelor lasate de aceasta cunoasteti? mersiii

6 răspunsuri:
| larrii a răspuns:

Masca cu miere de albine si scortisoara. Pui intr-un bol miere de albine, nu foarte multa, doar daca vrei sa faci pentru mai mult timp ( masca asta ti-o poti face o data sau de 2 ori pe saptamana) dar de preferat e sa fie proaspata, dupa care pui niste scortisoara ( nu conteaza cat, pune acolo cat sa fie de ajuns). Dupa ce faci baie sau iti clatesti fata putin cu apa calduta sa se deschida porii, aplica masca pe fata si las-o jumatate de ora, dupa care te clatesti tot cu apa calduta. Si eu o folosesc si mi se pare foarte buna, si plus de asta da un aspect al pielii mult mai frumos si e si mai fin. Bafta!

| JulyStorm a răspuns:

Exista o crema speciala care albeste (depigmenteaza cicatricile, semnele de cosuri sau petele care apar uneori pe piele).
http://www.pcfarm.ro/......iv---Etera

| monutza90 a răspuns:

Cauta pe net tratamente naturiste pentru acnee si acolo vei gasi mai multe fructe si legume pe care le poti folosi si pe care poate le ai in casa si nu mai este nevoie sa le cumperi.De obicei rosia si portocala sunt foarte bune

| khaterin a răspuns:

Argila este foarte buna usuc cosurile si iti curata fata ps:il poti amesteca cu niste zeam de lamaie, portocala sau orice fruct ai in casa

| Lilli a răspuns:

Pai.e simplu si eficient:stoarce cateva lamai.atat.eu asa am facut, si am tenul foarte fin si curat.si iti recomand ca de fiecare data cand te speli pe fata, sau dupa ce te faci cu sucul de lamaie si te speli, aplica crema Nivea.eu asta folosesc si sunt foarte foarte multumita.ai mai putea incerca si cu argila, dar argila iti usuca fata, nu va fi la fel de hidratata si fina datorita vitaminei C.Succes:*