| Giulia100 a întrebat:

Ce sa fac ca sa am parul mai lung si sa creasca repede?

Răspuns Câştigător
| nugasescusernameliber a răspuns:

Am mai vazut undeva intrebarea asta, in fine, mai raspund odata.
Fa-ti masaj cu tintura de ardei iute(gasesti la plafar), foloseste manusi sau o punga, fiindca daca te dai apoi cu degetele pe la ochi, ma vei injura o viata. Si stai asa, nu miroase, nu coloreaza, de 3xsapt. Stimuleaza circulatia si parul creste mai repede, dar nu te astepta sa creasca 10 cm pe luna fiindca asta nu e posibil cu nimic.
Si masaj cu ulei de ricin, tot de la plafar.

7 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Cheratina-i baza, dar din pacate nu poti sa-l fortezi, ai rabdare...
De exemplu parul meu... M-am tuns acum o luna si mi-a crescut 3-4 cm!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine m-au ajutat vitaminele efervescente, le luam pe cele de la a la z dar e posibil ca unele speciale pentru par sa fie mai eficiente. Ti le recomand pe cele de la Doppel hertz, in timp isi fac efectul pentru par dar vei observa, in scurt timp, ca-ti cresc unghiile mai repede si mai tari.

Personal nu-ti recomand tinctura de ardei iute, fix alcool nu vrei sa-ti pui la radacina. Are o concentratie de 65% alcool etilic, eu am folosit o perioada 95% alcool etilic pentru ca din asta era facuta o solutie coloranta si-mi cadea parul intr-o veselie.

Daca ai rabdare poti sa-ti faci masti cu ulei de ricin dar se clatesc greu. Mie mi-au placut fiolele de la Revalid pentru caderea parului. Nu imi mai cadea parul, crestea parul mai repede si imi mai cresteau si fire noi de par. A fost super, recomand. happy

| GreenVoid a răspuns:

Vitamine.Intreaba la farmacie.

| Ecaterina2016 a răspuns:

Iei MSM adică Metilsulfonilmetan. Citește despre MSM.

| vioricavio a răspuns:

Ca sa ai parul mai lung trebuie sa l intretii si sa l ingrijesti cu atentie si va creste.Ca sa creasca mai repede. asta nu stiu daca e posibil sau nu am auzit eu de un astfel de tratament.

| Cria59 a răspuns:

Părul creşte, dar daca este deteriorat si ros se rupe, poti incerca cu masti, nu conteaza de care sau sa incerci cu ulei de ricin, ti.l aplici pe par si il prinzi in coc cateva zile..nu o sa se observe, dupa 2 saptamani vei vedea rezultatul