| JustLauren a întrebat:

Buna:* ce trebuie sa fac cu ca sa nu imi creasca fire sub piele?
la epilator

9 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Incearca sa te epilezi in sens invers firului de par.Adica incepe de la genunchi spre glezne.

| Aenoenienanonim a răspuns:

Iti cumperi aparat de epilare definitiva si il folosesti o saptamana si nu o sa mai creasca par absoulut de loc

| Aenoenienanonim a răspuns:

Stangi bani si iti cumperi un aparat de epilare definitiva si dupa 2 saptamani nu o sa mai creasca de loc

| JustArmy a răspuns:

Adica dupa ce te epilezi sa nu-ti mai creasca firele sub piele. pai eu folosesc spirt.

| PaulW a răspuns:

Nu stiu

| lil_2808 a răspuns:

Cum "fire sub piele la epilator?:"

Răspuns utilizator avertizat
| iuliana_5977 a răspuns:

Buna! Si eu ma fac cu aparat electric. Dar cred ca pentru orice tip de epilare toata smecheria sta in felul in care te speli si cum hidratezi pielea. Trebuie sa-ti procuri un burete de baie dar din acela de mare. Sa fiu inteleasa bine, in mare traiesc bureti de mare, se cultiveaza, se usuca si apoi sunt utilizati pentru baie. Acela te ajuta sa elimini celulele moarte de pe piele. In fiecare seara dupa dus, zonele epilate trebuie unse cu crema. Asa o sa scapi de firele crescute sub piele. Multa Bafta! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mentionat "la epilator" fate cu ceara. daca poti asa. eu una a trebut sa fac reiki. ajunsesem la disperare. faceam puroi daca nu ma faceam cu altceva decat lama.banuiesc ca cei care ti-au raspuns mai jos tu ai incercat deja. altfel nu cred ca ai mai fi scris daca nu ai fi incercat deja inainte sa te epilezi sa dai cu un gel abraziv de dus.ador raspunsurile astea idioate... tu intrebi ce sa faci si ei iti raspund ca la tampiti ca si cum tu nu ai stii deja(presupun, sper sa nu ma insel )