| adela_5527 a întrebat:

ceva metode de stramtarea a blugului...inafara de croitor x_x?

Răspuns Câştigător
| Bacteriuță a răspuns:

îngrășarea laughing

4 răspunsuri:
| blackcat99 a răspuns:

Hei! Si eu imi stramtez blugii cu metoda asta, pe care am invatat-o de la mama (e croitoreasa) : http://i.imgur.com/wdg3W.jpg. Nu e foarte sugestiva imaginea, asa ca mai bine iti explic. Probeaza blugii pe tine si hotaraste-te cat de stramtii ii vrei (cati cm). Apoi, intoarce-i pe dos ( ca in imaginea 2). Acolo am reprezentat cu verde cusatura originala a blugilor, iar cea cu rosu, dunga unde trebuie sa cosi tu. Masoara cati cm vrei sa-i ingustezi, si coase dupa cum arata linia aceea rosie din imaginea 2. Succes!

| fluture156 a răspuns:

Muti nasturele.

| spi a răspuns:

Ma gandesc ca tu vrei asa pe tot piciorul sa fie stramt..nu se poate fara croitor sau sa pui niste elastice dar iti dai seama ca ar arata urat. daca vrei in talie merge si cu elastic si cum a zis fluture156 muti nasturele..bafta

| Krisakis a răspuns:

Pai,daca au o culoare deschisa, ii poti baga in AcE, si vor intra la apa, dar dupa putin timp de la purtare se vor largi din nou, dar merita incercat!