| MaraMărr a întrebat:

Cine poate sa-mi explice cum se foloseste ceaiul de musetel pentru acnee si de cate ori pe saptamana.Multumesc

4 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

In fiecare zi faci ceai de musetel si te speli cu el pe fata, dar nu te stergi, ci il lasi sa se usuce.Si ceaiul de galbenele este foarte bun petru acnee, curata tenul ca lumea(iti spun din experienta proprie).Nu te astepta la rezultate uluitoare.Succes!:*

| qLoveSmileღ a răspuns:

Tamponează-ţi faţa cu ceai de muşeţel de 3 trei ori pe zi. Nu numai că va îndepărta sebumul şi impurităţile, dar are şi proprietăţi cicatrizante. De recomandat este să aplicaţi atât pe faţă cât şi pe gât.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui un pliculet de ceai in 2l de apa care se afla intr-o oala.Pui oala pe foc si o lasi 20 de min la foc mare, pana se fierbe apa bine de sa iasa aburi multi.
Astepti apoi 1 min si iti pui prosop pe cap si gata tratamentul cu aburi.
Foloseste de 3 ori pe saptamana.

| Ellena11_2086 a răspuns:

Păi, îţi poţi face infuzie. Adică, prepari ceaiul care trebuie sa fie fierbinte, îţi pui un prosop pe cap şi îţi pui faţa foarte aproape de bolul cu ceai. Poţi să repeţi acest lucru de 2, 3 ori pe săptămână. Deasemenea poţi să îţi şi tamponezi faţa. kiss