| AnkuAnkutzza a întrebat:

cu ce as putea sa ma dau pe unghii ca sa nu se mai exfolieze si sa se rupa. Se exfoliaza tare in mod special la degetul aratator, la celelalte nu... m-am dat cu tot felul de tratamente avon, infinity, intaritoare dar nimic.

11 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Ulei de ricin, sau de argan.
E un produs natural, care este foarte eficient!

| foxsilver a răspuns:

Din punctul meu de vedere, retetele naturiste sunt mult mai eficiente decat cele cosmetice, motiv pentru care iti recomand zeama de la o lamaie si 3 linguri de ulei de masline, pe care le vei incalzi putin. Unghiile se tin in aceasta solutie pana cand se raceste.
Aceasta operatiune o vei face in fiecare seara inainte de culcare, timp de 10 zile, iar apoi saptamanal.
Incearca sa porti manusi de cauciuc atunci cand folosesti detergenti de vase si alte solutii chimice.
Ca sa-ti reuseasca, trebuie doar sa ai rabdare.

| Lola23 a răspuns:

Incearca cu un intaritor... e un lac asa de culoare mov deschis spre alb, are o culoare zic eu frumoasa si merge, te dai doua straturi si stai cu el. il folosesti ca o oja normala numai ca nu te dai in ecces cu ea... incearca poate merge, nu e nici scumpawinking

| AnkuAnkutzza explică (pentru Lola23):

Lola23: cum se numeste acel intaritor? si de unde il pot cumpara?

| Lola23 a răspuns (pentru AnkuAnkutzza):

Pai sincer nu stiu sigur cum se numeste, dar e de la firma C O R A L(adica asa scrie pe sticluta) si il gasesti cam la orice magazin de cosmetice. are cam 10 ml.

| AnkuAnkutzza explică (pentru Lola23):

Ok.multumesc mult!

| Lyndsey a răspuns:

La fel mi s-a intamplat si mie. Poti lua vitamina A.Eu am luat si nu se mai exfoliaza o vreme(2-3 luni)... dar orice ai folosi nu poate tine o viata, iti dai seama :*.

| Renes a răspuns:

Am aceeasi problema, eu folosesc lamaie, si merge, se intaresc, si deja incep sa nu se mai rupa.
Pui cam jumatate de lamaie intr-un bol si iti tii degetele acolo, si dupa de clatesti, si ai sa vezi ca in 1 saptamana, vezi rezultatele :*

Bafta!

| AnkuAnkutzza explică (pentru Renes):

Renes: cat trebuie sa tin degetele in sucul de lamaie?

| Renes a răspuns (pentru AnkuAnkutzza):

Pai, eu le tin si 10 min si 15 min.
Dar si 5 min, cum rezisti tu.
Si ai sa vezi ca si mainile ti se albesc si se fac mai frumoase. happy

| AnkuAnkutzza explică:

Multumesc pentru raspunsuri!:*:*:*