| BingBang :D a întrebat:

Buna!
Cum imi pot face parul drept sau cret cu ajutorul spumei de par? Cum o pot folosi? PS. Am parul lung si putin ondulat. big grinhappy
Ms :* fundita :X

Răspuns Câştigător
| pisicutzaa a răspuns:

Parul il poti increti cu ajutorul spumei de par, punand-o pe toata lungimea parului si ce e mai important sa fie si la radacina si pe parul umed si dupa ce ai pus il usuci cu uscatorul de par lasand capul in jos si strangi in mana parul in timp ce usuci si asa obtii si bucle frumoase si volum si daca il vrei tot asa de cret cas in prima zi atunci seara inainte sa dormi ili si il aduni gramada la intamplare in varful capului tip coc dar dezordonat si il lasi pana dimineata si atunci il ai cret si cu volum ca in prima zi potae si maicret, si pentru al avea drept ori il intinzi cu placa, ori cu peria de par si dupa treci peste cu placa si dupa dai cu fixativ uniform si asa iti va dura mai mult intins sau te duci la un coafor bun unde exista si tratamente de intindere a parului pe o perioada de 2, 3 luni depinde acum, pup.

4 răspunsuri:
| Asdffd a răspuns:

Sall!
Stiu eu!
Iti iei spuma si o bagi in parhappy normal!
Dupa iti bagi mana in par si incerc sa ii faci bulcle!
Daca vrei parul drept!
Incearca cu peria!
Sper ca te-am ajutat;*
By33
puppy dog eyes Fundi!? big grinbig grin

| basexcu a răspuns:

Pai iei spuma o bati bine, o freci in palme, o torni in par si te freci pana se indrepta, eventual da-te cu fixativ din belsug si indinde parul cu un piotan deasupra aragazului la foc mic, baftawinking

| ancutsa410 a răspuns:

Buna!
parul nu ai cum sa-l faci drept cu ajutorul spumei de par, poate doar cu placa.
daca vrei sa-l faci si mai ondulat, dupa baie, pune-ti spuma in par(destul de multa) si stergi cu un prosop.
sau dai pe parul uscat cu spuma si se face cret.
dar drept nu ai cum sa-l faci cu spuma doar cu placa

| LucAndrei a răspuns:

Placa de par.