| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scapa de burtica temporar? Da, sunt fata, traiesc intr-un orasel mic in care toata lumea judeca si de abia asteapta sa vada ca faci ceva gresit. Vreau sa merg la piscina cu prietenele insa am putina burtica, se vede urat si macar temporar as vrea sa scap de ea.In trecut obisnuiam sa nu mananc dimineata inainte de a merge la strand/piscina ptc abdomenul imi era tonifiat si eram mai subtirica. [ ps : am 48 kg si 160 inaltime].
Mentionez ca nu prea mananc mult pe zi, o data de 2 ori insa tot am burtica sad. Ceva idei cum pot sa scap in 1-2 saptamani?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Simplu, pentru 3 zile nu bei decat: suc de portocale amestecat cu grapfruit si lamaie (3 litri) si mai bei, apa plata, inca 1-2 litri. Nu se manaca nimic in astea 3 zile.
Dupa 3 zile pierzi din greutate cateva kilograme si arati fantastic.

| 2EXA a răspuns (pentru Violleta2022):

Inteleg perfect ce spui insa ...eu de fel sunt o persoana care nu ia in greutate. Orice mananc oricand mananc nu prea iau in greutate, atat ca am burta in rest nu mi se pune nici pe fese nici pe sani... Burta tata.
Totusi o sa incerc ceea ce ai spus tu, dar nu pot sa nu mananc chiar nimic ca mi se face rau mai ales cu caldura asta.

| Violleta2022 a răspuns (pentru 2EXA):

In cazul asta, sunt indicatele exercitii pentru abdomene!

| Anon31241212 a răspuns:

Fii tu insati! Lasa-i sa comenteze. Traieste-ti viata, distreaza-te si fii fericita. happy Nu baga in seama criticile altora.
Eu as sugera ca un sfat sa te apuci de sport/ sala, etc. Sa faci alergari ceva. Dar rezultatele se vor vedea in timp. Si nu in ultimul rand sa ai o dieta echilibrata. Mananca la ore fixe de 3 ori pe zi.

| 2EXA a răspuns (pentru Anon31241212):

Multumesc mult ca mi-ai acordat 5 minute din timpul tau sa mi raspunzi la intrebarei.Totusi pentru mine conteaza mult modul in care arat, nu vreau sa starnesc barfe sau discutii, si plus de asta, o fac pentru mine, sa ma simt comoda si in largul meu, nu sa stau pe sezlong tot cu prosopul in brate sa nu mi se vada burta.

| Anon31241212 a răspuns (pentru 2EXA):

Este normal. Este in fond pentru sanatatea ta. Dar lumea va fi rautacioasa mereu. Eu spre exemplu am 1.78 si 45 de kg. Si lumea comenteaza ca sunt bat. Dar daca asa ma simt bine, opinia lor nu conteaza. Pana la urma,, confidence is sexy''winking Multa sanatate si sa te distrezi!

| Laariss a răspuns:

Mănâncă 3 mese principale plus 2 gustări mici cat mai sănătoase, in cantități mici, mănâncă încet, puțin și des. Te va ajuta!
Sport cât mai mult.
Încearcă să ți iei un costum de baie întreg. model:
https://www.google.ro/......ps?/search

| Catana_Cristi_1996 a răspuns:

Poti incerca sa faci abdomene, asa a facut si prietena mea si a scapat de burtica dar nu atat de repede. Nu cred ca sunt solutii sa scapi atat de repede dar incearca sa faci de cateva ori pe zi cate abdomene poti si sper sa ai rezultate. Oricum pana la urma e viata ta, incearca sa nu mai asculti de lume, eu de exemplu am 1, 85 inaltime si 59kg, da sunt foarte slab daca iti zic ca am fost la medic si am si glanda de ingrasare nu ma crezi, dar nu ma intereseaza ce crede lumea, important e sa te simti tu bine in pielea ta. Mult succes!