| Deea_4962 a întrebat:

Cum sa ma machiez daca am ochii albastri[care se schimba in verzihee hee] si culoarea parului blond natural?big grin
E adevarat ca daca mananci multe banane ti se dezvolta sanii?

Răspuns Câştigător
| Ralux a răspuns:

Ca o regula generala, fetele cu ochii albastri ar trebui sa foloseasca culori precum gri, violet, gri-cenusiu, mov si albastru intens.Merge si un maro-auriu in unele situatii sau ocazii. Daca formezi pe pleoapa o umbra de un albastru inchis, ai sa observi ca nunata ochilor tai se va accentua, oferindu-ti o privire mult mai stralucitoare.

Daca iti propui un machiaj de seara, incearca sa iti conturezi ochii cu un dermatograf negru si apoi sa colorezi pleoapa cu un fard de culoare albastru deschis, pentru a obtine efectul de "smoky eyes". De asemenea, poti adauga si putin fard argintiu, fuschia sau turquoise daca iesi in club si vrei sa fii funky.

Cele care au ochii de culoare albastra se pot considra norocoase pentru ca pot folosi multe nunate de farduri fara a comite greseli grave. Totusi, ar fi bine sa tineti cont de lista de mai sus pentru ca va vor avantaja.

Violetul si culoarea levanticii sunt cele mai recomandate pentru femeile care au ochii de un albastru de bebelus si culoarea parului este blond. Poti folosi violet atat pe pleoapa mobila cat si cea superioara. Culorile neutre sunt potrivite pentru machiajul de zi, dar e intotdeauna trendy sa te machiezi cu mov indiferent de momentul zilei si anotimp!

Pentru cele norocoase de a avea par roscat de la mama-natura, fardurile de culoare maro se potrivesc mai bine cu ochii tai albastri. Din moment ce parul tau are deja o culoare atat de intensa, pielea si ochii iti impun sa folosesti culori mai naturale atunci cand te machiezi. Maroul-auriu iti va pune in evidenta forma si culoarea ochilor fara sa contrasteze prea puternic cu nuanta parului tau. Pentru machiajul de seara, opteaza pentru o tenta de auriu si pentru putina stralucire.

Ce sa cumperi?
Sigur te intrebi cum sa faci sa gasesti exact nunta de violet sau maro care sa ti se potriveasca. Sunt multe oferte pe piata acum, dar eu recomand fardurile de la Seventeen. Intrunesc toate calitatile necesare, adica rezista pe pleoapa toata ziua, nu se incretesc, nu sunt scumpe (in jur de 15-20 de lei) si au o gama variata de culori. Mie imi plac si pentru ca au sclipici, dar sa nu va ganditi la sclipiciul acela de seara, ci unul discret care lumineaza ochiul.

Si in legatura cu sanii, iti dau un sfat: nu incerca sa iti dezvolti sanii tinand diete absurde.In primul rand nu fac foarte bine cum se spune si in al doilea rand iti strici dezvoltarea lor normala si naturala. Poate acum sunt mici dar peste cativa ani daca dintr-o data se fac mari si o sa te plangi ca sunt prea mari?big grin

XoXokiss
Succes!

4 răspunsuri:
| giovana a răspuns:

Cu mov si auriu.
Da, poti manca mai mult de 5 banane pe zi si fii sigura ca sanii nu iti vor creste, dar va creste frecventa cu care vei merge la toaleta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bananele ingrasa si daca ingrasa iti cresc si sanii... ceea ce nu cred eu k vrei sa te ingrasi ci numai sa iti creasca sanii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei si ce sa faci ca sati mentii culoarea albastra a ochilor si aicea ma refer in cazul baietilor?

| delphigab9 a răspuns:

Sa nu spui ca ai mancat numai banane?
si baietilor daca manaca mai multe ce li se va intampla?