| ioniiiiiM a întrebat:

Cum sa ma machiez la banchet daca ochii mei sunt verzi si parul blond spre saten ..rochia este albastră. Funda

Răspuns Câştigător
| Dianatips a răspuns:

Eu ti-as sugera machiajul urmator :
1. Fond de ten cu o acoperire medie spre mare (pentru ca se vor face poze)
2. Pudra bronzanta pe pometi si tample pentru a incarda fata si a scoate trasaturile in evidenta
3. Pe pleoape incepe cu o baza, o nuanta de bej deschis, champagne
4. In coltul exterior incearca sa accentuezi zona cu un maro cafeniu cu miscari mici si circulare iar apoi intizi la baza arcadei (unde se indoaie pleoapa cand deschizi ochiul)
5. Eye liner negru si poti sa ii faci o codita in coltul exterior gen cat eyes
6. Rimel
7. Balsam peachy, culoarea piersicii si un gloss happy

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi aici sugestii: http://www.youtube.com/watch?v=NrZHe61hJsk
Pa, pa.

| PrecioussGirl a răspuns:

In general culorile la machiaj eu le stabilesc in functie de culoarea accesoriilor si a rochiei. Deci daca rochia este un albastru inchis poti opta pentru accesorii rosii, iar machiajul sa fie cu gri pe pleoapa inferioara si in pliul pleoapei opteaza pentru un albastru inchis in coltul extern iar in coltul intern ceva rosu + tus, rimel.
sau daca e complicat ce am zis eu mai sus gri in coltul inetrn, albastru in cel extern, tus rimel si gata big grin

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Cel mai bine s-ar potrivi să te machezi cu o nuanţă de blue.
Distracţie plăcută!

| Dianatips a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

Doamne fereste. Inainte sa dai comentarii din astea mai bine gandeste inainte. Cum ii poti spune sa se machieze cu albastru la ochi daca ea are ochii verzi si rochie albastra? Sa fim seriosi...

| LeMousiqe a răspuns:

Bună.
Negru sau albastru.
Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca o combinatie intre verde(culoarea ochilor) si blue sau un albastru ca cel al rochitei. Dsitractie placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Merge un albastru, sau un verde-albastru sau in final negru.
O dupa-amiaza excelenta!

| Băă_DiiDii_1999 a răspuns:

Cu un tus si nimic mai mult