| Betyyyy a întrebat:

Buna cum sa ma machiez daca am ochii caprui si parul castaniu? MSSS

2 răspunsuri:
| Gentiana a răspuns:

Pentru ochi caprui merg machiajele:

http://www.google.com/......tp?/imgres

Uite cateva sfaturi:

Ochii caprui si mari pot fi extrem de atragatori si sexy. Poti crea efecte diferite doar prin schimbarea nuantelor pe care le folosesti la crearea machiajului.

Ne-am gandit sa iti dam in continuare cateva sfaturi cu privire la culorile pe care poti sa le folosesti in machiajul ochilor caprui in acest sezon, care sa iti fie de ajutor atunci cand te aflii pusa in situatia de a alege intre un numar foarte mare de nuante de farduri de ochi.
Pentru machiajul ochilor caprui ai o gama variata de nuante dintre care poti alege. Cel mai mare avantaj al ochilor caprui este ca in ceea ce priveste machiajul, poti opta pentru diverse tipuri de machiaj si nuante si vei obtine un machiaj incredibil. Femeile care considera ochii lor caprui ca fiind plictisitori si lipsiti de stralucire si ar prefera sa aiba o culoare mai speciala cum ar fi albastru sau verde, se inseala. Iar daca folosesc nuantele de farduri de ochi corecte, pot sa scape si ele de aceasta falsa presupunere, pentru ca marele avantaj al ochilor caprui este ca sunt compatibili cu foarte multe nuante de machiaj. Acest lucru inseamna ca ai posibilitati nelimitate pentru a obtine diferite lookuri care sa scoata in evidenta anumite trasaturi naturale.

| anonim_3265 a răspuns:

Machiaj pentru ochi caprui
Una dintre cele mai raspandite culori, ochii caprui sunt cei mai usori de machiat, in sensul ca accepta o paleta larga de culori. Idee de baza a unui machiaj pentru ochi caprui este sa se accentueze profunzimea privirii. In acest scop pot fi folosite nunate de auriu, kaki, verde, albastru, roz sau mov. Make-up artistii recomanda sa se evite bej, alb si negru mai ales daca ai tenul masliniu. In plus, pentru o privire seducatoare poti folosi un contur negru pe pleoapa superioara combinat cu una din nuantele recomandate si, in niciun caz, nu uita de mascara, unul dintre elemente definitorii pentru machiajul perfect al ochilor. Machiajul pentru ochi caprui iti lasa libertatea sa alegi orice culoare doresti, insa cel mai indicat este sa testezi cateva culori si sa vezi care dintre acestea se potriveste cel mai bine pe pleoapa si care iti scoate cel mai bine ochii in evidenta.