| foz a întrebat:

Am ochii caprui inchis, cum sa ii machiez?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Incearca cu culori deschise, dar nu uita sa trasezi conturul ochiului cu dermatograf.

| Romancutza a răspuns:

Ochii caprui
Fura inima oricui, mai ales daca machiajul accentueaza profunzimea privirii.

Culorile recomandate de make-up artisti sunt: auriu, verde, kaki, albastru, roz sau mov.

EVITA albul, bejul si negrul daca ai tenul deschis de culoare.

Poti folosi conturul negru pe pleoapa superioara in combinatie cu culorile recomandate.

Desigur, poti incerca orice nuanta iti place, urmind sa decizi care-ti place cel mai mult pe pleoape si care-ti pune cel mai bine in valoare ochii.

Pot primi fundita te rog.

| Anonima_9977 a răspuns:

Incearca:
1.creion si rimel negru daca vrei sa pari un pic "goth"
2.incearca culori deschise in functie de vestimentatie(galben, roz, verde etc.)dar nu te sfatuiesc sa aplici doar o linie, cel mai bine e sa trasezi partea inferioara a ploapei ajungand cu o insesizabila linie si sub ochi pentru un unghi perfect cu o culoare un pic mai inchisa iar cu aceias culoare dar cu o noanta ma deschisa sa continui cu un font de la curbura ploapei pana la sprancene.
3.foloseste fard incolor sau gri cu sclipici si aplica intr-un strat subtire pe toata pleoapa deoarece in zilele insorite ochii o sa-ti fie sclipitori

daca nu ai intzeles cum te sfatuiesc eu sa aplici da un click aici:

http://www.youtube.com/watch?v=voCgQrAJfJo&feature=related

| maya_7683 a răspuns:

Maro, plamaniu, roz pal, mov sunt culori care merg bine la ochii caprui.Eu asta foloseschappyDupa ce te dai cu fard, accentuezi un pic, faci un contur al ochiului cu un creion-contur de aceeasi culoare.

| カルメン a răspuns:

Cred ca un creion negru sa-l aplici intens(stridentbig grin) si un fard gri cred ca ti-ar sta bine:X:*

| Pufu a răspuns:

Si eu am ochii caprui si imi place sa ii machiez cu, culori deschise...Bej...Albhappy. Pentru ca face ochii sa para mai marihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ochii caprui merge orice culoare. De preferat mov sau verde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa-i achiezi un roz mai deschis pentru a-ti scoate in evidenta ochii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niste nuante de roz-mov

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar u t machiezi in ochii?laughing)

| deea_8262 a răspuns:

Cred ca ar merge sa te machezi cu negru.sigur ti-ar sta bine