| Kesha1428 a întrebat:

BUNA! Cum se ia o masura la un inel? Sunt reprezentanta la o firma de bijuterii iar inelul are masurile.19-21.Si vreau sa-l iau pentru mama.Deci:Cum se ia masura la inele?

6 răspunsuri:
| zanesiprintese a răspuns:

Daca esti reprezentant la o firma de bijuterii, ar trebui sa stii cum se iau masurile happy exista un fel de inel "gradat" care masoara degetul... dar cel mai bine iei un inel al mamei tale si-l masori cu cel pe care vrei sa-l cumperi happy

| Kesha1428 explică (pentru zanesiprintese):

Inelul pe care l-am vazut nu se vede bine, e pe lateral, si nu stiu cum as putea sa-l masor.Si in plus sunt reprezentanta de vreo o luna, doua, am de invatat!

| eandopuncttk a răspuns:

Cel mai simplu. iei un inel de-al mamei tale, il pui pe o hartie si cu un creion sau un pix ii tragi un contur

| Kesha1428 explică (pentru eandopuncttk):

Si daca trag contur,dupa ce am de facut, ca inelul din catalog nu se vede bine, e pe o parte!sad

| madalinax6 a răspuns:

Pai cred ca mama ta are si alte inele! Ia unul dintre inelele ei cu tine si asa vei vedea masura! Funda please!

| Kesha1428 explică (pentru madalinax6):

Pai inelul din catalog nu se vede bine, e pe o parte si e cam greu sa iau masura!sad