| xtanx a întrebat:

De aproximativ un an ma vopsesc blonda, la salon ...de la ultima vopsire, acum o saptamana, a inceput sa mi se rupa parul, sa ajung sa strang cate 3-4 pumni de par dupa pieptanare,sau chiar dupa ce imi trec pana prin par, iar pana acum nu am avut aceasta problema. Am fost nevoita sa imi tund din " varfuri ", ajungand de la un par FOARTE lung si sanatos, la un par scurt( pentru mine, fata de ce era inainte ) si fara vitalitate. Stiti cumva ceva tratamente pentru indesirea parului? si pentru cresterea acestuia? pretul chiar nu ma intereseaza atat timp cat este de calitate. Si daca ati trecut prin ceva asemanator, va rog sa imi spuneti si mie cum i-ati dat de capat problemei sad

6 răspunsuri:
| Adixuuu a răspuns:

Renunta la vopsea, ea raneste parul.
schimba samponul cu elseve total repair +balsam elseve
cumpara o masca pentru regenerearea parului sau o faci in casa sunt pe net multe masti facute in casa, dar renunta la vopsea nu merita sa ajungi cheala doar pentru o anumita culoare a parului

| xtanx explică (pentru Adixuuu):

Culmea, folosesc elseve total repair +alte masti de la kerastase. Mi-am m-ai facut in casa dar parca nu dau nici un rezultat...
As vrea sa renunt la vopsea, dar pentru prima oara sunt fericita cu nuanta parului meu si mi-ar fi tare greu sa revin la culoarea mea naturala... oricum, multumesc de raspuns!

| QuiPp a răspuns:

Daca mai vrei sa te vopsesti dar sa iti recapeti parul, foloseste Henna (vopsea 100% naturala) big grin.

| TxOcs a răspuns:

Si eu am aceeasi problema..imi indreptam parul in fiecare zi si mi l-am vopsit de peste 20 de ori in 2 anihappy
Eu folosesc o masca naturala, o tin cateva ore in par, uneori dorm cu ea:
3-4 lingurite ulei de masline+2 ulei de ricin+2 galbenusuri de ou+2 lingurite mierebig grin e foarte buna :*, nu trebuie neaparat sa pui si galbenusurile.
Si folosesc de la syoss balsam si masca pentru par degradat..sunt intr-un tub alb, cu portocaliu (foarte bune)

| xtanx explică (pentru TxOcs):

Hei happy...tu ai stat cuminte, in banca ta, 20 de ori in 2 ani e putin. Eu ma vopsesc de foarte mult timp, de pe la 14 ani acum avand 17 si ceva, iar in timpul asta am schimbat multe culori, ajungand de la saten, la brunet, roscat, apoi la blond.Iar partea cea mai proasta este ca ma vopsesc din 4 in 4 saptamani, iar asta mi-a distrus parul urat de tot! Oricum, iti multumesc de sfat. Dar alta intrebare am pentru tine, cat de des iti speli parul? Iar masca resepctiva o aplici inainte de fiecare spalare?

| TxOcs a răspuns (pentru xtanx):

Parul il spal la 2 zile si da, o aplic inainte de spalare, incearca sa o tii cat mai mult in parbig grin
Si nu uita sa-ti tunzi varfurile :*