| Animeforlifee9921 a întrebat:

Buna. De unde imi pot lua haine dragute la un pret redus? La H&M sunt haine frumoase,dar scumpe si la Sinsay sunt marimi mari. Nu imi spuneti Shein sau alte site-uri de genul, pentru ca nu cred ca sunt sigure si nu am chef sa dau banii si nici sa nu vina comanda.

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Degeaba vezi un produs ieftin pe net dacă e de proasta calitate, nu vine, sau dai pe transport dublu.
Eu una nu pot sa imi iau haine sau lucuri pe care nu le vad sau probez.
Plus ca ma omoară curieri și așteptatul.

Încearcă la sh.Eu mi-am cumpărat la preturi bune (pana în 20 de lei) bluze, tricouri și rochițe de la h&m sau zara.Recent mi-am cumpărat un cardigan cu 4 lei de la h&m.Iar iubitului meu i-am cumpărat tot asa la 4 lei bucata tricouri de la zara și o pereche de blugi.
Acum nu prinzi mereu la prețul asta, și nu toate hainele din sh sunt frumoase și atractive.Dar dacă ai suficienta răbdare găsești lucuri faine.
Acum un an mi-a atras atenția o geaca de pe un manechin din sh și am pus-o pe doamna aia sa o de-a jos.Imi era o jena dacă nu îmi venea ca să chinuit saraca cu doua scări laughing.Dar am geaca și acum și e super faina.

Poti sa mai încerci și la pepco.Și la ppt dar mai puțin, ca mie una nu prea îmi place calitatea lor sincer.Inainte mai era cum era dar acum nu mai aduc haine ok.
Sau la chinezi.Si acolo au haine drăguțe, mai ales încălțăminte ieftina.Dar nah, pentru calitatea lor prețul îmi pare uneori cam...

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De la second hand, acolo gasesti si ieftine si de calitate

| LarisaChe07 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Si cele mai urate haine posibile, cred ca dureaza o saptamana sa gasesti ceva ok.

| dullcat a răspuns:

Buna.Incearca la magazine second hand.In ultimii 8 ani m-am imbracat doar de acolo si am economisit o groaza. Poate gasesti vreun Seky prin orasul tau.Preturile sunt cam mari si nu cumpar decat la reduceri de acolo.Desi calitatea depinde si de oras.Eu am observat ca aceste magazine au marfa mai faina in orasele mari sau cele universitare, spre deosebire de orasele mici.

Mai poti incerca la outleturi.E marfa cu defecte sau ramasa pe stocuri in urma reducerilor.In ultimii ani eu n-am mai intrat in aceste magazine deoarece, iarasi, au preturi mult prea mari, uneori identic cu cele din magazine sau chiar mai mari si nu e deloc ok.

Dar e posibil ca tu sa ai mai mult noroc.Cred ca merita sa incerci atat la sh cat si la outlet-uri.

| newaccountbye a răspuns:

Eu la sinsay am găsit haine toate mărimile (chiar și XXS), nu doar mărimi mari. Iar la h&m le găsești la un preț foarte bun atunci când sunt reduceri. Știu că mai era un site dar nu știu cat de bună e calitatea hainelor "gateshop"

| Animeforlifee9921 explică (pentru newaccountbye):

Ok... inseamna ca eu nu stiam ca sunt si XXS. La mine in oras e destul de mic Sinsay-ul si nu prea gasesti toate marimile in general

| newaccountbye a răspuns (pentru Animeforlifee9921):

Mai bine intri pe site

| depression17 a răspuns:

Daca si hainele de la h&m sunt scumpe…