| Kristinake a întrebat:

deci daca fac sport in fiecare seara si dimineata, nu maninc dupa ora 6, nu consum in cantitati mari dulciuri, gasimi etc.Cam cat kg pot slabi intr-o saptamana? Si apropo cit timp trebuie sa alerg? pentru ca dupa primul cerc obosesc.

9 răspunsuri:
| TrottiForYouOfSurprise a răspuns:

Buna,pai asta depinde de ficare om! Eu pot slabi si 3 kg pe saptamana daca vreau! Dar sa nu te infometezi, sa nu treci in extrema ailalta. Slabeste cu masura, dar cu bun simt! Si in legatura cu oboseala de la primul cerc este pentru ca probabil nai rezistenta necesara! Cum poti rezolva asta >? Facand cat mai mult sport

| Simpatic a răspuns:

Eu sunt mai tare ca voi am slabit 6 kg in 5 zile, dar nu va sfatuiesc, am facut-o din greseala nu am fost ceva dorit.Sa nu iti doresti niciodata ca in scurt timp sa dai jos cateva kilograme caci numai cei care nu stiu absolut nimic despre corpul uman pot sa incerce asa ceva.Inca ceva va zic, ca kg date rapid jos forteaza metabolismul si memoria masei astfel nu numai ca veti pune inapoi kg dar veti aduaga mai multe in plus>totul depinde insa de metabolism, tipul somatic.

| Ecou a răspuns:

Depinde, eu pot slabi si 5 kg intr-o saptamana! Alergi cat poti. daca vrei sa slabesti ar fi ok daca ai avea o coarda de sarit te asigur ca functioneaza! baftawinking

| totElodia a răspuns:

Slabesti doar daca elimini DEFINITIV grasimile, dulciurile, sarea, painea, prajelile si daca faci jogging aproximativ/cel putin 30 de minute intr-un ritm alert + alte exercitii speciale pentru zonele cu pricina!
Daca faci asta, ai mari sanse sa slabesti chiar 1, 5 - 2 kg saptamanal.
Ma astept sa primesc STUPID pentru ca sunt diete pe net care iti promit 10 kg in doar 7 zile. Crede-ma, ceva mai gresit ca afirmatia asta nu poti gasi.

| totElodia a răspuns:

Iar cu "cercul", fata mea, iti trebuie cel putin 15 ture, cu o pauza de 1 minut (maxim) dupa fiecare 5 ture de teren, pentru a slabi destul de frumos.

| Kristinake explică:

@jerrygabrielle adica in jurul stadionului de la incepu pin la finish e un cerc intelegi? happy

| denisab2 a răspuns:

Nu stiu cat de mult o sa slabesti in doar o saptamana(porcu nu se-ngrasa in ajun) dar in nici un caz sa nu te infometezi sau sa treci prea repede de la un ritm de viata la altul...e posibil sa slabesti ceva insa daca te lasi de miscare si mancat sanatos o sa pui inapoi dublu; de alergat ar merge cam 15 minute in ritm alert, maxim jumatate de ora daca abia acum te-ai apucat sa alergi...succes:*

| jerrygabrielle a răspuns:

Cum adica obosesti dupa primul cerc? adica alergi in cerc sau cum?laughing

| jerrygabrielle a răspuns:

Eu am inteles ce ai vrut tu sa spui dar suna amuzantlaughing. Incearca sa alerge pe un teren drept si vei alerga mai mult si nu obosesti asa tare.am patit si eu asa cand alergam pe teren.