| anonim_4396 a întrebat:

Deci vreau sa imi cumpar o pereche de botine Jeffrey Campbell Lita Boots, dar nu stiu ce marime sa imi iau.Eu normal port 38-39, la unii papuci chiar 37 (depinde de firma) Am vazut pe net (okazii.ro) o pereche nude care chiar imi placeau dar au numai marimea 37...si nu stiu daca sa ii iau sa nu. Cum am mai zis la unii papuci port si 37, dar am inteles ca marimile de papuci J.C. sunt altfel decat ale noastre, plus ca acolo scrie ca produsul nu se poate returna.
In orasul meu nu se vand...deci nu pot sa ma duc sa-i cumpar direct din magazin. Voi ce ziceti? Aveti? Sunt comozi? Dau funda!

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sfat: întotdeauna îți cumperi încălțăminte doar dacă o probezi, nu de pe net!
Pa, pa.

| Fatamuntilor a răspuns:

Poti lua cu marime in plus. Daca nu iti vin returnezi marfa si primesti banii inapoi.Asa a facut o verisoara de-a mea.

| FashionDream a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Cu o marime in plus? Adica ce marime? ...cum am mai spus au doar marimea 37 iar eu port 38-39..cateodata 37...deci? Ei nu au alte marimi decat 37. Deci ar trebui sa ii iau? Si pot returna produdsul? Daca acolo supne ca „Produsul nu se poate returna"? Mersi pentru raspuns!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru FashionDream):

Atunci daca nu are marimea ta, si mai ales daca nu iti returneza produsul eu zic sa renunti.Sau cauta alta firma.

| FashionDream a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Multumesc de raspuns.
Am mai cautat si am gasit tot pe nude, marimea 38 dar sunt second-hand... dupa parerea mea nici nu arata prea bine:
http://www.okazii.ro/......a122850476
Oricum, voiam NOI nu la mana a 2-a. Am mai gasit si pe negru cu tepi, marimea 38:
http://www.okazii.ro/......a121925761
Care imi plac.dar cred ca o sa arat caraghios cu ele in picioare...mai caut si sper sa gasesc! Mersi de raspuns inca odata.

| michelia a răspuns:

Scrii mesaj vinzatorului de pe okazii sa masoare botinele in interior! ( se practica asta acolo). Dupa ce primesti raspuns, masori si talpa ta si te decizi.

| ealextpu a răspuns:

Decat sa le cumperi si sa nu iti vina, mai bine le cumperi din alta parte de unde sti ca le poti returna. Uite aici niste modele de botine; au si asemanatoare J.C. si stiu sigur ca poti schimba produsul daca nu iti vine marimea: http://www.la-papuc.ro/product/category/Incaltaminte-pentru-femei/Botine

| JustBlack92 a răspuns:

Nu o sa iti vina, la papuci e altfel marimea si la botine altfel!