| rOxy_6618 a întrebat:

Buna happy
DeCii` clar paruu` meu are ceva.
pentru ca atunci cand imi indrept parul` sh sunt in casa. imi sta drepthappy
sh cand ies afara mereu mi se face ondulat. redevine la normalsad.

stisi sh voi ce sa folosesc pentru protectie sa stea drept. o masca, un ulei ceva.big grin

Astept raspunsuri`.:X

:*:*:*:*

6 răspunsuri:
| AndrogynBeauty a răspuns:

Da, umiditatea e problema. La fel păţeam eu la mare, dar am aflat şi eu răspunsul la problemă tot aici. Aşa cum mi-a sugerat cineva, mi l-am prins în două codiţe la spate, şi cu câteva agrafe pe lateral, şi n-am mai avut nicio problemă! Săptămâna asta m-am întors şi chiar am dat fundă celei care mi-a dat ideea!

| freehugs a răspuns:

Pai daca tot e zezonul ia-ti o caciulita trendy, o bascuta ceva, si pune-ti jacheta peste par(daca il ai lung), cand esti aproape de scoala scoate-ti parul din jacheta. eu asa faclaughing

| MyWorld a răspuns:

Parul de face ondulat imediat cum ai iesit afara pentru ca umiditatea anuleaza efectiv ce a facut placa( asa patzesc si eu cateodata)

| Hibriiiid a răspuns:

Ti-se increteste atunci cand iesi afara din cauza umiditati sau a aerului. Poti sa iti cumperi set'ul de la Avon pentru par drept. E genial.Si eu am si sunt foarte multumita de el.love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti frumoasa...si fara nu mai chinui parul

| denisse19 a răspuns:

Depinde si de placa de intins parul pe care o ai. tongue la fel pateam si eu acum 2 ani cand nu aveam placa ceramica. partea proasta era ca se si infoia foarte tare si tot efortul depus pentru a-l indrepta era zadarnic. daca ai placa ceramica, incearca sprayul termo-protector de la syoss. pe langa faptul ca protejeaza parul de caldura mare a placii, favorizeaza indreptarea si lasa parul drept si matasos pentru mult timp (plus ca nu e nici f scump - aprox. 20 RON). Bafta. :*