| Zapacythax a întrebat:

Deci in general eu am parul ondulat - cret straight face. il intind cu placa dar nu sta foarte mult drept. daca il indrept si stau prin casa asa sta drept. dar asa daca e sa ies afara revine la normalstraight face. am mai observat ca mereu`. cand era sa ies in oras cu fetele sau ai mei imi statea paruu` drept, un pic se ondula. si cand e sa merg la scoala nu prea sta drept, revine la normalstraight facestraight face!

ce sa fac sa-mi stea drept? cum sa fac? astept si eu rapunsuri, ca m`am saturat straight face am incercat dupa ce mi l`am facut cu placa sa dau cu fixativ, ceara etc. dar tot nu sta dreptstraight face... sau daca merge cu ceara. cum sa fac cu ea? cum sa o aplic, eu aplic pe tot paruu`. straight face

astept raspuns...

dau funda!:X

Răspuns Câştigător
| Diabl0 a răspuns:

Nu il uda deloc si fereste-te de apa pe par, apoi cumpara o placa cu temperatura de 220 grade, si indreapta la 220, o sa il ai drept apoi, ai nevoie de cateva zeci de minute sa il indrepti pe tot, nu ai nevoie de ceara sau de altceva, decat de o placa cu 220, si eu am parul "cret, des, fir gros" si uite cum il am in avatar dupa o indreptare cu placa mea de 220. Bafta.

2 răspunsuri:
| Sorrynel a răspuns:

Atunci cand il speli (ai sampon pe par) sa ti-l piepteni cum vrei, iar cand il usuci, tot asa, te mai piepteni. Si probabil din cauza umiditatii se mai onduleaza. Bafta la "dez-cretit"!

| hordilaanamaria a răspuns:

Pai cel mai simplu mod ar fi sa il lasi asa cum e, sunt sigura ca iti sta bine si asa. Poti sa il dai cu fixativ, pentru ati sta mai bine, sau in cel mai folositor mod( cred eu), poti sa iti faci tu buclat.
Iti zic si din ce cauza se face ondulat cand e drept : din cauza ca in aer sunt vapori de apa si parul ti se onduleaza iar de la umeditate.
Sper ca te-am ajutat!
Te rog, FUDA!