| SaGaCrystal a întrebat:

Buna dragelor.,
as dori sa va intreb si eu cv despre uleiul de ricin si de beneficiile lui asupra parului.
am auzit ca folosit sigur pe par, si se aplica si spala f greu, are efecte minune, dar eu folosesc un ou ingreg si 2 linguri de ulei apoi aplic p par de la radacina spre varf.
ce parere aveti despre ulei de ricin si un ou? oare va avea vreun efect benefic?
am mai cautat pe site-uri dar as vrea si parerea celor ce stiu happy
pupici

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cel mai bine pui câteva picături de ulei de ricin în șamponul pe care îl utilizezi, șamponezi și te limpezești bine, apoi folosește un balsam pe bază de germeni de grâu.
Pa, pa.

| Dumidee a răspuns:

Buna, uleiul de ricin este intr-adevar destul de benefic pentru par, in general pentru cel uscat si despicat. Ca sa nu iti mai fie atat de greu cu spalarea, incearca simplu sa pui cateva picaturi in samponul cu care te speli. Parul nu ti se va uleia, dar va avea acelasi efect. Poti incerca uleiul de ricin si pentru unghii, le intareste si cresc mai repede!big grin Totusi, nu te astepta la minuni peste noapte!

| SaGaCrystal explică (pentru Dumidee):

Am incercat cum m-ai sfatuit si dupa ce mi-am clatit parul am ramas cu un smoc cat palma de mare de par