| maya1030 a întrebat:

Buna dragi prieteni de pe TPU, as dori ca la aceasta intrebare sa-mi raspunda doar fetele ce au ceva experienta. As dori sa ma vopsesc intr-o nuanta de roscat dar nu am mai fost niciodata vopsita si nu stiu exact ce nuanta sa aleg avand in vedere faptul ca culoarea parului meu este un castaniu inchis. Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| puffy04 a răspuns:

Te sfatuiesc sa alegi o vopsea fara amoniac(L'oreal e f buna)pentru ca nu iti va distruge parul(mai ales ca ai un par natural) si va iesi treptat din par. Daca vei folosi o vopsea cu amoniac si vei vrea vreodata sa scapi de roscatul din par vei avea de tras pentru ca roscatul iese doar prin decolorare si mult mai greu decat negrul(in prezent fac cursuri de coafor si stiu ce vorbesc). Ramane la alegerea ta:*

4 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Pentru ca nu te-ai vopsit niciodata, este bine sa mergi la un salon profesional unde ti se poate face culoarea dorita de tine. Bafta!

| kitten95 a răspuns:

Si eu m-am vopsit recent roscata si am avut aceeasi nuanta ca si tine(a parului natural). eu iti recomand garnier color sensation 6.60. culoarea iese foarte faina, intensa si destul de inchisa, asa ca nu o sa ai foc in cap. culoarea se mentine foarte bine 8 saptamani si parul miroase foarte bine timp de 2 saptamanihappy

| Letticia a răspuns:

Depinde de parul tau, ce fel e.Nu ma refer la culoare ma refer la grosime, etc. Poate poti incercerca un roscat deschis spre oranj...un roscat aramiu.

| Eolande a răspuns:

Ai putea incerca o vopsea fara amoniac care dureaza in jur de 6-8 spalari, iti poate modifica culoarea naturala cu una sau doua nuante si nu afecteaza firul de par.