| ioana375 a întrebat:

As dori sa ma vopsesc dar nu sunt foarte hotarata in alegerea culorii. Am tenul deschis, ochi verzi, iar culoarea naturala a parului castaniu deschis. Nu stiu ce sa aleg dintre blond sau roscat. Pareri? [ Daca se poate si site cu alegerea unei nuante de blond/roscat potrivit ]. Multumesc. happy

Răspuns Câştigător
| lauriss86 a răspuns:

Roscat si efect garantat! eu am ochii verzi si sunt roscata de aproape 11 ani, o singura data am avut curiozitatea sa ma decolorez si sa ma fac blonda dar arat de parca as avea hepatita.ai putea sa incerci cu o peruca ca sa vezi cum iti sta inainte sa o faci. pupici

10 răspunsuri:
| Chérrrie a răspuns:

Buna. Eu as opta pentru roscat. Cu toate ca nu am ochii verzi, stiu ca fetelor cu acesta culoare la ochii le sta bine roscate. Acest site confirma cele spuse: http://www.4ea.ro/cum-trebuie-sa-imi-aleg-vopseaua-pentru-par/. sper sa te ajute:*

| istoleyourcandy a răspuns:

Roscat happy si eu am faca asa, mai ales caai ochii verzi si tenul deschis.

| ANAHsneaman a răspuns:

Rascat ti-ar sta foarte bine desi si blond cred ca ti-ar sta super big grin

| Tmcn a răspuns:

Roşcat all the way.

| ONElena11 a răspuns:

Cred ca ti-ar sta bine cu roscat big grin (si se va oserva mai bine schimbarea)

| 8paulica a răspuns:

Roscatul pentru ca scoate in evidenta ochii ( sunt culori complementare ), scoate in evidenta chiar si tenul si se potriveste cu culoarea parului, nu se vor vedea diferente la radacini!

| DianaDecember24 a răspuns:

Roscat merge pentru ochii verzi happy, blond pentru ochii albastrii big grin, mami asa spunebig grin

| ShinkuIio a răspuns:

Eu as spune tot Roscat.tongue