| MariCarmen a întrebat:

Buna dragilor! Vreau sa ma fac si eu brunete, am sprancenele negre si parul castaniu inchis, dar stau si ma gandesc ca eu am tenul alb sad oare imi sta bine?

27 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vei arăta mult mai în vârstă. Mergi pe un castaniu deschis.
Pa, pa.

| BruneTTe a răspuns:

Modifica-ti niste poze sa vezi cum te prinde. Desi in mod normal un ten alb se completeaza foarte bine cu un par brunet, in unele cazuri fata ajunge sa arate ca o fantoma ( un contrast deranjant intre par si fata).
Fa-te cu o vopsea fara amoniac la inceput sa vezi cum iti sta. Daca nu iti va sta bine, te speli mai des si se va duce treptat din par.

| mona a răspuns:

Ti-ar sta bine

| Purgatoriu a răspuns:

Dacă vrei un look mai gotic, da. Ce culoare au ochii tăi?

| MariCarmen explică (pentru Purgatoriu):

Caprui happy

| Purgatoriu a răspuns (pentru MariCarmen):

Mi se pare că e un contrast cam mare... Eu m-aş fi vopsit blondă sau roscată... Dar dacă vrei un look mai gotic, e perfect.

| MariCarmen explică (pentru Purgatoriu):

Beax, nu imi place roscata si pffff in nici-un caz blonda...D mai bine asa laughing)

| Purgatoriu a răspuns (pentru MariCarmen):

laughing Scuze. Poate nu chiar negru... Adică nu stiu prea mult maro, nuante inchise si treburi. Îţi va scoate tenul alb în evidenţă.

| emag a răspuns:

O sa-ti sta bine, dar sa nu te miri daca o sa ti se spuna ca esti emo sau chestii in genu, eu sunt bruneta si am tenul destul de alb

| Azazea a răspuns:

Nu prea bine, o sa fie cam sinistru, dar daca ai ochii albastri cred ca s-ar vedea ok ^^
dar nu negru albastrui ci negru normalbig grin

| VirusS97 a răspuns:

Te dublezi? o brunetă două brunete

| MariCarmen explică (pentru VirusS97):

Mai bine cum sunt acum( castaniu inchis) decat roscata sau blonda tongue

| VirusS97 a răspuns (pentru MariCarmen):

Lasa ca (probabil) esti frumoasa...laughing

| VirusS97 a răspuns:

Decii cum te-ai hotarat smug daca inca nu ai facut-o eu zic sa lasi o poza aici sa ne dam si noi cu parerea ma biine big grin

| ema_2625 a răspuns:

Vezi sa nu te inchida prea rau, sau sa pari prea slaba.

| luisanamy a răspuns:

Iti va sta foarte bine, nu iti face griji. O prietena era blonda si sa vopsit bruneta. La inceput a fost un soc cand am vazut-o dar in rest ai sta bine.

| dydu01 a răspuns:

Buna! Da ti-ar sta foarte bine. Mai ales ca ai tenul albwinking. Deci cu siguranta nu va fi nicio problema. Bafta! happy

| dydu01 a răspuns:

Gotic, emo... Serios?! Ce vi se pare gotic in a fi bruneta? MariCarmen mie una, fetele brunete mi se par mai frumoase (in general)
Si eu vreau sa ma vopsesc bruneta, deoarece am tenul deschis... tenul deschis merge cu brunet, iar cel inchis cu blond (culori deschise). Nu e nimic "emo" in astawinking!

| Alecsandra95 a răspuns:

Sincerhappy nu ti s-ar potrivi. straight face e mai bine asa!

| allemyl a răspuns:

Esti norocoasa. Celor cu tenul deschis/alb le sta bine cu orice culoare(brunet, blond, roscat). happy

| MetallZuZ a răspuns:

Daca iti place stilul emo ti-ar sta foarte bine. pararea mea. big grinbig grin

| MariCarmen explică:

Ok...multumesc pentru idei, dupa rezultat( dupa ce ma voi vopsi sau nu ) dau si funda :*

| layla98 a răspuns:

Ti-ar sta bine dar nu brunetul albasru..nu merg cu ochi caprui

| eleroxx a răspuns:

Parerea mea este sa nu.

| Kasandra1111111111 a răspuns:

Nu'ti recomand. o sa iti para rau, parerea mea. mai bine un blond, de la blond te poti intoarce la castaniu dar de la negru la castaniu mai greustraight face si eu m-am facut dintr-o greseala negru si nu imi place deloc trebuia sa fie un maro inchis, dar asta este!

p.s. sprancenele poti sa le decolorezi

Succes, sa iasa bine!

| EuMah18 a răspuns:

Da...Cred ca e o idee buna... FUNDA?