| from02hero100 a întrebat:

Este adevarat ca samponul Head and Shoulders nu este bun si iti face bube in cap, daca da atunci ce sampon ar fi cel mai bun?

Răspuns Câştigător
| Alexandra4012 a răspuns:

Se poate sa fie adevarat. Depinde ce fel de reactie are fiecare om la acel sampon. Pana la urma...toata familia mea foloseste Head and Shoulders(inclusiv eu si am 12 ani) si nu s-a intamplat ABSOLUT nimic. Funda?

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cel mai bun șampon este acela de care ești mulțumită, fie din reclamă, fie de firmă, fie de pe tarabă!
Pentru mine este un adevărat dezastru acest șampon, Head and Shoulders ca și Pantene.
Pa, pa.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu este adevarat. Head and Shoulders e printre cele mai bune sampoane antimatreata insa trebuie folosit cu moderatie pentru ca este un sampon puternic.

E foarte posibil ca anumite persoane sa fie alergice la unii compusi din sampon insa asta se intampla si la alte sampoane. Pielea poate reactiona aparand iritatii ca niste cosuri pe pielea capului sau roseata dar eu unul n-am auzit si n-am patit asa ceva de la H&S.

Daca ai probleme cu matreata singura solutie viabila e Nizoral. Daca problema e grava poti folosi maxim doua flacoane de Nizoral unul dupa altul dar nu mai mult. Dupa ce ai folosit Nizoral va trebui sa utilizezi un sampon neutru sau chiar un gel de dus recomandat si pentru par iar apoi sa cauti un sampon nutritiv si relativ tonic care sa nu-ti mai agreseze scalpul, cum ar fi Klorane cu chinina si vitamina B pe care-l gasesti la SensiBlu. Daca acela nu ti se potriveste poti folosi varianta cu urzica sau cu lamaie, au in gama mai multe optiuni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Eu folosesc de ani de zile acest sampon si nu am probleme cu el.
Te pup!

| LivingLouder a răspuns:

Eu asa am auzit. Mie imi face matreata. Acum folosesc Pantene

| ℓσяєภยş a răspuns:

Da. Eu ma spal cu Wash&Go.

| m97 a răspuns:

Mie nu mi s-a intamplat sa mi se faca bube in cap desi folosesc acest sampon. Il consider printre cele mai bune sampoane.

| Badgirl117 a răspuns:

Iti pot spune cu mana pe inima si chiar pot jura ca samponu acela stupid e o porcarie iti va suptia parul rau de tot iti va produce matreata si desigur mancarimi pe scalpul tau.
Iti recomand VICHY Laboratoires de la DERCOS Techinque. E un produs din franta nu foarte scump ce il poti achizitiona de la un centru plafar!
Si in plus parul nu se ingroasa foarte tare. Celalalt sampon care ti-am spus ca e o porcarie face un fel de spuma dar e degeaba nu spala deloc bine si iti spun din experienta, dupa doua zile parul are un miros de par de capra!

| anonimaM a răspuns:

Petrole hahn e cel mai bun.

| raluka66 a răspuns:

Incearca Elseve.

| from02hero100 explică:

Dar syoss este bun?